Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

rajan, próbowałeś zdjąć klemy z akumulatora? To jest prosty sposób na reset komputera. Pamiętaj, jak masz radio fabryczne to po takim odłączeniu prądu radio może żądać kodu. Przyuczenia mogą też wymagać szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również klima po restarcie komputera działała, a po 1-2 dniach komputer blokował. Jest nota serwisowa na temat wtyczki sprężarki, ja wymieniłem w ASO za 180zł.

 

A wiadomo o co chodzi? Po prostu zły styk, czy coś innego? Czy można to jakos samemu poprawić?

 

rajan, próbowałeś zdjąć klemy z akumulatora?

 

Nie. Dzięki, spróbuję. Po prostu cały czas nie mam czasu się tym poważnie zająć. Jak minęła fala upałów to i u mnie ciśnienie na klimatyzację spadło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Mam podobny problem, bylem dzisiaj nabić klimę (była pusta), koleś przed nabiciem sprawdził szczelność azotem, wynik OK, szczelna. Po nabiciu okazało sie ze nie włącza sie kompresor. Mam klimę manualną, lampka A/C świeci, myślę że to czujnik podciśnienia. Jutro będę mógł sprawdzić auto clipem przez ScanMastera, czy pokaże mi ewentualne błędy klimy?

 

Jak wymienić czujnik żeby nie nabijać ponownie ukladu? Poniżej zdjęcie poglądowe, proszę o info czy to się odkręca, wyciąga, etc.

 

8723e71381325d7am.jpg

 

Rozumiem że nie da się uszkodzić kompresora jeżdżąc na 'hama' na pustym układzie, ponieważ pustego układu nie włączy czujnik podciśnienia, zgadza się?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

 

Literki poprawione :)

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to sie odkreca, wyciaga,

Tak

czujnik podcisnienia

Ciśnienia, podciśnienie jest wtedy gdy wyciągasz próżnię, ssanie.

Rozumiem ze nie da sie uszkodzic kompresora jezdzac na 'hama' na pustym ukladzie

Tak, jest to prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

czy ktoś może rozrysował układ pinów we wtyczce od czujnika ciśnienia w układzie klimatyzacji? Właśnie wróciłem z ASO i Clip pokazuje 0 ciśnienia. Natomiast człowiek od klimatyzacji po podłaczeniu swojego sprzętu stwierdził w zeszłym tygodniu, że jest 5 bar i przy tym ciśnieniu klima powinna działać.

Zanim kupię nowy czujnik chcę podłączyć układ zastępczy z tego wątku. Jednak dostęp fatalny a i wzrok już nie ten. P_r_z_e_m_o, nie rozrysowywałeś tego może ? A może macie jakiś link do dokumentacji serwisowej związanej stricte z wiązkami elektrycznymi ?

 

Pozdrawiam,

Jacek Zieliński

Edytowane przez JacekZielinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na schematach elektrycznych, ale...

Nie wiem tylko czy akurat pasuje to do Twojej wersji silnikowej, nie chce mi się tego porównywać.

wtyczka presostatu.PDF

opis pinów wtyczki presostatu.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

naprawdę jestem bardzo zobowiązany. Dzięki Waszej pomocy udało mi się zdiagnozować uszkodzenie czujnika. Po podłączeniu zastępczego układu zbudowanego z rezystorów sprężarka załączyła się a z nawiewów zaczęło wiać naprawdę zimne powietrze. Nie pozostaje już nic innego jak zamówić czujnik na aledrogo. Cena 580 PLN w ASO jest zdecydowanie zaporowa.

Jeszcze jedno pytanie: czy uszczelnienie czujnika jest realizowane tylko na gwincie czy należy spodziewać się tam jakiegoś o-ring-a ? Chodzi mi o to, czy mam zwrócić na to jakąś szcególną uwagę ? Szkoda by było przez takie niedopatrzenie przy montażu pozbyć się całego czynnika z klimatyzacji...

 

Dziękuję i proszę o jeszcze.

Jacek Zieliński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek kup tutaj: http://allegro.pl/oryginalny-nowy-czujnik-klimatyzacji-renault-i2361400381.html Sprzedają razem z nowym o-ringiem, czujnik dostałem w 24h od wpłacenia kasy.

 

Czy na tym zamienniku czujnika wystartował Ci również wiatrak chłodnicy klimatyzacji czy tylko sam kompresor? Czy wiatrak zawsze włącza się przy włączonym kompresorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupiłem u innego sprzedawcy za 66 pln z wysyłką, a jako, że specjalizuje się on w klimatyzacji, to poprosiłem i bez problemu dorzucił stosowny oring. Rano zapłaciłem, na drugi dzień o 13 miałem czujnik u siebie.

Co do wentylatora, to jest tak, jak pisze P_r_z_e_m_o. Na układzie zastępczym identycznie, ponieważ udaje on sprawny czujnik i oszukuje w ten sposób resztę elektroniki. Absolutnie nie oznacza to, że można jeździć z pająkiem z rezystorów za 9 groszy zamiast czujnika !!! Szybki test i koniec.

Wczoraj wymieniłem czujnik i klima działa.

 

Pozdrawiam,

Jacek Zieliński

Edytowane przez JacekZielinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek to pochwal się jeszcze gdzie kupiłeś tak tanio ten czujnik, jakiś adres/telefon/link do sklepu? Czy to po koleżeńsku załatwialeś, jednostkowa sprawa?

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

nie, żadna przysługa, kupiłem ten:

 

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-klimatyzacji-renault-nowy-orygin-i2365445520.html

 

Wszystko elegancko i szybko. Dodatkowo karta gwarancyjna na 6 miesięcy.

 

Pozdrawiam,

Jacek Zieliński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jacek ... no taniej to sie juz chyba nie da kupic ori czujnika ;)

 

Dodano: 16 cze 2012 - 19:15

Dzisiaj wymienilem czujnik, klima zaskoczyla od razu ;)

 

Musialem zdjac zderzak, kilka plastikowych spinek/kolkow bylo juz popekanych. Orientuje sie ktos gdzie mozna je kupic i za ile? ASO Renault?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!