Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryka w bagażniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dzisiaj chciałem zrobić porządek z bagażnikiem, a dokładniej z nieświecącą lampką oraz czujnikiem otwartej klapy bagażnika. No i tutaj zaczęły się problemy... Czujnik był stary, połamany i w ogóle fe i be więc go wywaliłem. Chciałem jednak sprawdzić czy robiąc obwód zamknięty/otwarty będzie świecić się kontrolka od otwartych drzwi... Jednak niezależnie co bym zrobił i co połączył-rozłączył ze sobą kontrolka za chiny nie chce świecić- i właśnie przez to głupieje mi alarm. Nie wiem czy może mieć coś z tym wspólnego, że kabel od masy od żarówki BYŁ GDZIEŚ USZKODZONY =O- żarówka działała non stop tylko wtedy gdy kabelek od masy przypiąłem do śrubki... ;p Ale przecież dioda od otwartych drzwi się nie świeciła- samochód powinien myśleć, że klapa jest zamknięta i nie dawać prądu do żarówki, która jest w bagażniku? Proszę o pomoc w znalezieniu problemu, oraz pasującego czujnika otwartej klapy bagażnika. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik klapy bez problemu znajdziesz na allegro , a problem jest dla mnie mało zrozumiały 8-)

http://www.allegro.pl/item1095542314_wylac...yginal_050.html

http://www.allegro.pl/item1093020085_czujn...lift_99_02.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokladnie to samo z tym ze chyba poprzedni wlasciciel zdemontowal czujnik bo go nigdzie nie ma. Nie chcialo mi sie szukac kabelkow i zrobilem sobie od tylnej lampy pasażera. Kupilem w tesco fajna ledowa listwe za 6zł podłączaną do gniazda zapalniczki, usunolem wtyczke i podlaczylem do tej tylnej lampy. I teraz mam ładne zielono oswietlony bagażnik :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie chce się bawić w montowanie dodatkowego stuffu i ciągnięcie nowych kabli. Muszę zrobić tak, żeby działało tak jak na początku. =D Zamówię czujnik a potem jeżeli nie będzie działać to będziemy dalej szukać problemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety ale problem dalej pozostał. Dzisiaj dostałem nowiutki czujniczek do klapy, zamontowałem go, ale niestety nic... Lampka od otwartych drzwi się jak nie świeciła tak się nie świeci dalej. Może gdzieś kabelek jest przerwany? Od razu mówię, że centralny zamek w bagażniku działa. Czekam na dalsze porady co teraz robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak otworzysz klapę to lampka od otwarcia ta w kokpicie się nie zapali jedynie ta w bagażniku ,można zrobić by się zapalała ,ale z metr kabla by trzeba pociągnąć- przewód do ktregoś z włączników krańcowych .8-) jeśli lampka w bagażniku się nie świeci trzeba wziąć miernik w dłoń i sprawdzić czy niema przerwy między kostką czujnika a stykami żarówki w bagażniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. =) A ja się głowię dlaczego mi ta lampka w kokpicie się nie świeci gdy klapa od bagażnika jest otwarta... We wszystkich obecnych samochodach gdy klapa jest otwarta lampka się świeci... Czyli stary scenic z 98r. nie ma jeszcze takiego bajeru? =) Co do działania lampki w bagażniku to muszę jeszcze raz rozebrać i wszystko sprawdzić- ale to dopiero w czwartek lub piątek. Czy stara popsuta czujka mogła być przyczyną włączania się alarmu o rożnych porach dnia i nocy? Krańcówki w drzwiach i w klapie silnika działają na pewno- bo każdą z nich oddzielnie sprawdzałem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w megane 98 nie świeciła się od początku lampka przy otwartej klapie,dopiero jak zakładałem alarm pociągnąłem sobie metr kabla i się zapala teraz .U szwagra w tej samej megance też przy otwartym bagażniku lampka sięnie zapala ta w kokpicie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

czy ktoś może mi pomóc??? od kilku dni nie moge otwozyc bagaznika{na przycisk}renault megane 1.9 expression 2005. sprawdziłem wiązke loczaca klape i tam jest wszystko ok , przycisk rowniez zamyka obwód.domyslam sie ze jest to wina jakiegos przekaznika bo centralny dziala. wymontowałem rowniez zamek i tu rownież wszystko gra.(na krótko) nie wiem moze bagaznik jest na oddzielnym bezpieczniku??? tylko gdzie szukać? z gory wielkie dzieki za pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale muszę odświeżyć temat. Dzisiaj wziąłem się za ponowne testowanie alarmu. Sprawdziłem wszystkie krańcówki w drzwiach oraz w klapie silnika. Wszystko było w jak najlepszym porządku zanim nie zacząłem sprawdzać bagażnika... Czy czujnik otwartego bagażnika powinien zachowywać się tak samo jak krańcówka od drzwi lub klapy silnika, tzn. jeżeli włączę alarm przy otwartych drzwiach lub klapie silnika i palcem zacznę wciskać czujnik to od razu włącza się syrena. U mnie niestety czujnik otwarcia bagażnika nie aktywuje syreny. Czy tak powinno być? Czy przy OTWARTYM BAGAŻNIKU mrugnięcie światłami jest prawidłowym objawem uzbrajania alarmu? Jeżeli coś jest źle to proszę od razu o pomoc gdzie mam zacząć diagnostykę ponieważ czujnik jest nowiutki, więc jest na pewno sprawny. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2010-07-24, 09:04 ]

Czy ktoś się wypowie? :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!