Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej silnikowy tam gdzie świeca hmm i co ter


deanilson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Będąc w ten weekend na działce kupił sobie świece aby zrobić dobrze mojej Megance

Kupiłem BKR5EZ czyli takie na jakich jeździłem ostatnio i wszystko było ok

I teraz tak zdejmuje osłonę silnika i mam przed sobą cztery cewki :-) , odkręcam je ( dostęp kiepski ) wymieniłem 3 świece, jestem już szczęśliwy bo została mi jedna pod cewką a tu niespodzianka :-( wyciągam święcę na kluczu z gumką a tu leci olej ze świecy i małe zdziwko co robi olej w okolicach świecy

W środku jest dużo oleju a stara świeca była cała zalana

Nie wiedziałem co mam zrobić, wasziłem nową świecę w ten olej dokręciłem cewkę i odpalił

I co mam teraz zrobić ?? Dlaczego tak jest ?? i co mam zrobić ??

Zaznaczam że nigdy nie miałem problemu z odpalaniem samochodu

Liczę na waszą pomoc bo nie mam pojęcia co mam zrobić, a w pracy byłem w tym tygodniu i jestem codziennie moją Megane i nic się nie dzieje

 

Czekam na odzew

 

Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalane gniazdo świecy? Poci Ci się pokrywa zaworów. Wytrzyj cewkę do sucha, świecę też, gniazdo też (ścierką na sztywnym drucie) i złóż wszystko z powrotem. Możesz obserwować wyciek, a możesz też to uszczelnić, tam chyba nie ma uszczelki, składa się na silikon. Ja jeszcze tego nie robiłem, bo wyciek jest na tyle mały że olej się zbiera tam bardzo długo. I tak dziwne, że Ci silnik równo pracuje - zalana olejem cewka ma przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się upewnić czy świeca na pewno była zalana czy usmarowała się olejem podczas wyciągania. Może przeciekać na pokrywie zaworów lub z pokrywy labiryntowej oparów oleju, lub czujnika położenia wałka rozrządu. Wytrzyj wszystko do sucha i skontroluj po kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wakacje będę chciał się za to zabrać w Scenicu, także jest szansa na jakiś manual. Tylko proszę nie poganiać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pokrywą zaworów nie jest taka prosta sprawa. Trzeba zdemontować wszystko co tam jest + kolektor ssący. Widziałem patent z wklejaniem cieniutkich tulejek w gniazda zaworowe. Nic nie trzeba rozkręcać a wycieki ustały. Nie było to renault ale pomysł ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podpinam się pod podobny wątek:

Witam.

Piszecie o oleju na świecach po zdjęciu cewki.

U mnie w dniu dzisiejszym autko zaczęło szarpać i nierówno pracować.

Zajeżdżam do mechanika - wykręcamy cewki a tu <czerwona> - woda na swiecach.

Przedmuchaliśmy powietrzem,wyczyściliśmy gniazda i jest OK.

Auto nie było myte.Skąd znalazła się tam woda.

Przecież tam jest wysoka temperatura i powinna odparowywac w czasie pracy silnika

Nadmieniam że autko nie stało na "naszym narodowym" w czasie ulewy :idea:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam ponownie.

W necie znalazłem ciekawy artykuł odnośnie zbierania się wody pod cewkami.

Może się komuś przydać.

http://awariepojazdow.blogspot.com/2013/01/renault-scenicmegane-i-16-16v.html

Pozdrawiam

Edytowane przez mariusz1209
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!