Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne stukanie przy wyciśniętym sprzęgle.


bezu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy :-)

 

Podczas jazdy moim Reno Megane Cupe Kabriolet 1.6 16V -2004 , gdy jadę np: 60 km/h przy wyciśniętym sprzęgle (popularnie na luzie) daję się słyszeć dziwne stukanie i skrzypienie z pod maski. Nie wiem co to może być .Tydzień temu podobne stukanie słyszałem od strony prawego przedniego koła,ale jakimś dziwnym sposobem ustały. Teraz podczas jazdy w kabinie słychać dziwne dźwięki stukania, pukanie, skrzypienia ; normalnie jak podczas jazdy starą windą .

NIe mam żadnych komunikatów na komputerze. Renia zbiera się raczej dobrze.

 

I druga sprawa , która właśnie wynikła : nie wiem dlaczego ale właśnie ale kiedy otworzę bagażnik ,otwarta klapa bagażnika nie stoi sztywno ,nie trzyma się na siłownikach tylko leci w dół. Jeszcze wczoraj wszystko było w porządku. Dlaczego . Dach(twardy) mogę otworzyć i zamknąć normalnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam.Ale żeby tak od razu ? Dziwne.

 

[ Dodano: 2010-06-30, 19:51 ]

Niestety , muszę wymienić siłowniki- płyn właśnie z jednego wyciekł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie to i ja podepnę się do tematu,a mianowicie rano jest wszystko ok,auto bez żadnego stukania i pukania z przodu,ale jak tylko temperatura wzrośnie na zewnątrz to czuć stuki na kierownicy i przy zakręcaniu takie dziwne trzaski,wczoraj na szarpakach wyszedł prawy sworzeń wahacza do wymiany i nie wiem do końca czy on może dawać takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc Koledzy- u mnie stukały zaciski i pewnie z czasem je będę musiał wymienić, ale już jestem w drodze do mechanika. Po za tym siłownik w bagażniku padł. Pociekło mu się olejem. Model 212 ma może kto na sprzedaż ?. Musi być mocny bo bagażnik mam ciężki jak pień.

Po krótkich lecz drogich regulacjach Renia leci jak burza pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2010-08-29, 11:51 ]

Witam drogich kolegów -wracając do tematu - dlaczego stukało- ponieważ wymianie podlegało : końcówka drążka kierwniczego, drążek kierowniczy ,starcze hamulcowe, drążek amortyzatora- obie strony- o czym nie poinformował mnie dealer który sprzedał mi samochód.(a testy przeszło ato bez zarzutu) Luzy na drążkach wytarte tarcze o to powód dziwnego stukania pozdrawiam.

Ps -naprawa wyszła mnie jedynie 660 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!