Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zanikające znaki/literki na wyświetlaczu rad


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie mam problem z zanikającymi znakami, literkami na wyświetlaczu radia.. Generalnie chodzi o to, że nie widać całych literek i cyferek. Do niedawna jeszcze czasami zaskoczyło i było wszystko ładnie widać... myślę, że coś tam nie łączy tak jak powinno. Od kilku dni już niestety nie zaskakuje więc nie jestem w stanie odczytać utworu z RDSu lub nawet wpisać kodu radia bo wyciągałem je dzisiaj, żeby zamontować swojego Blaupunkta.. no ale też wynikł problem więc wróciłem do standardowego

 

Czy ktoś już spotkał się z takim problemem? Czy nie łączyć może jakaś wtyczka przy wyświetlaczu czy przy radyjku? a może to lcd umiera??:-)

 

z góry dzięki za pomoc. Nie mogłem znaleść podobnego tematu.

post-25848-1278177883_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że zaczyna się odklejać folia przewodząca sygnał ze sterownika do wyświetlacza.

Możesz spróbować dostać się do wyświetlacza i docisnąć folie pomiędzy wyświetlaczem, a drugą płytką. Moim zdaniem ten element nie był przemyślany.

A co z tym Blaupunktem? Napisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.miałem nadzieję, że jednak coś sie tylko odpięło po kablach..no ale jutro sprawdze tzn. o ile uda mi sie zdjąc parapet bo jeszcze tego nigdy nie robiłem a na forum coś nie mogę poszukać...

 

Więc masz na myśli dociśnięcie szkła wyświetlacza do płytki drukowanej tak? hmm..jutro sprawdze.

 

a co do Blaupunkta to mam model SD27 Melbourne z mojego poprzedniego samochodu i byłem bardzo zadowolony, więc kupiłem ramkę pod radio zamiast fabrycznego. Dzisiaj chciałem zobaczyć jak to zadziała, wtyczki pasowały, radio się uruchamia, ale odrazu wchodzi w tryb telefonu...czyli tak jak by miało podłączony kabelek który nadaje sygnał wyciszenia wszelkich dźwięków podczas połączenia telefonicznego...hmm...dziwne bo w renówce nie mam telefonu:)

 

Pewnie któryś kabelek w kostce wystarczy przełożyć tylko nie wiem który kabelek.

Swoją drogą dziwne bo o ile pamiętam z instrukcji to w blaupunkcie kabel od tel. nie był w kostce iso tylko w takiej mniejszej kwadratowej..chyba mini iso sie nazywa:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na forum coś nie mogę poszukać...

Było wielokrotnie, pod maskownicą głośników masz śrubki, odkręcasz łapiesz za parapet i ciągniesz do siebie jednocześnie podnosząc lekko do góry.

 

Więc masz na myśli dociśnięcie szkła wyświetlacza do płytki drukowanej tak?

Tam nie ma gumki. Jest to zrealizowane za pomocą taśmy, która jest przyklejona do wyświetlacza i płytki sterownika.

Co do tego drugiego radia to też tak przypuszczam, trzeba przełożyć jakiś kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc, zaraz to sprawdze, potrzebował bym jeszcze schemat podłączenia kabelków w kostce iso do Tuner List, bo skoro kabelek od Tel. mute jest w tym miejscu i ciagle nadaje sygnał bo blaupunkt uruchamia sie odrazu w trybie telefonu to podejrzewam, że powinien być on w innym miejscu..a więc min 2 kabelki będą się nie zgadzać...

 

podejrzewam, że to jakiś kabel, ze stałym napięciem, ale mie wiem do czego ten kabelek...

 

 

 

lece szukać po forum:)

 

 

Ok rozebrałem parapet, wyciągnałem wyswietlacz, i w sumie nie wiem co zrobiłem bo podociskałem tylko wtyczki i przetarłem wszystko szmatką bo było całe zakurzone i działało...

 

mówie w czasie przeszłym bo po złożeniu z powrotem wszystkiego do kupy cieszyłem się pięknie wyświetlanymi napisami przez ok pół godz..:-):-) nie wiem co jest nie tak bo ani nie odpalałem auta, ani nim nie trząsłem a znowu coś przestało łączyc.... możliwe,że któraś tasiemka kończy swój żywot? na częściach wyświetlacza były daty produkcji listopad 2002....no to chyba aż taki stary nie jest:(

 

Postanowiłem, ze zostane przy fabrycznym radyjku, z braku czasu na zabawe z kostką iso, przeciaganiem kabli pod wzmacniacz i skrzynke do bagażnika...z resztą nie moge znaleśc tej dziury którą przeciagane sa kable w okolicy sprzęgła;/

 

Chyba zakupie na alledrogo wyświetlacz, więc mam pytanie...na które oznaczenie wyświetlacza na naklejce zwracać uwagę, żeby zgrało się z moim radyjkiem??

 

Na allego pełno wyswietlaczy o oznaczeniu AFFA2++ P8200028364 A ale to chyba nie o to chodzi? Nie spotkałem natomiast innego lcd z oznaczeniem: NS8215363-P tak jak na moim...domyslam się, że ta liczna może być najważniejsza;/

post-25848-1278239856_thumb.jpg

post-1-1278239856_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!