Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

To nie powinno stawiać zbytniego oporu choć jest tam chyba sprężyna dociskająca wycieraczkę/ramię do szyby. Na pewno nie potrzeba do tego dużej siły. Mamy mróz więc mogło też coś przymarznąć albo jak długo nie było ruszane to się zastać.

20180224_173808.thumb.jpg.5958275f36d7be525d2438a75eff0e74.jpg

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał @pbet, ramię odchyla się od szyby bez problemu, więc albo masz coś nie tak z ramieniem wycieraczki (w co osobiście raczej  wątpię), albo po prostu masz opory przed mocniejszym pociągnięciem w celu pokonania oporu sprężyny :-), to naprawdę prosty mechanizm.

Edytowane przez Laros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Laros napisał:

albo po prostu masz opory przed mocniejszym pociągnięciem w celu pokonania oporu sprężyny :-)

W mojej ocenie nie potrzeba dużo siły aby podnieść ramię. Dwoma palcami bez większego oporu powinno dać radę. Jeśli coś blokuje to lepiej na siłę nie próbować tylko znaleźć przyczynę. Może brudu naleciało w zawiasy. Jeśli jest pewność, że coś jest nie tak, zawsze można odkręcić ramię (wcześniej zaznaczyć taśmą np. malarską punkt wyjściowy pióra) i na sucho w domu potrenować, może przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć ramię to będzie nie lada problem, autko @krzysieking ma 190kkm przebiegu, ale jaki rocznik? Ja w siedmiolatku przy przebiegu 140kkm postawiłem w garażu ramię, po czym w roztargnieniu przechodząc złamałem :bash:. Po odkręceniu nakrętki i ściąganiu ściągaczem do ramion niestety aluminiowa "zębatka" zrywa się z plastikowego ramienia. Musiałem ją przepiłować, i zakupić nowe ramię.

Edytowane przez Laros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem już 2x pióro wycieraczki tylnej w kombi Megane III - jak piszą koledzy: nie trzeba praktycznie żadnej siły, żeby odchylić ramię do pozycji prostopadłej do szyby. A co tam by się mogło zablokować - tak się zastanawiam. Ja odchylam ramiona profilaktycznie i sprawdzam czy sprężynują co jakiś czas, od kiedy w jednym aucie 'zastały' mi się sprężyny i nie było docisku. @krzysieking zrób zdjęcie, może faktycznie masz coś nieoryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramię i wycieraczka, całość wygląda na oryginał, wersja 5 drzwiowa HB, no już w niejednym aucie odchylałem tylna wycieraczkę ale tu ewidentnie coś chyba ją blokuje a na siłe nie chce ciągnąć, zrobi się cieplej to muszę dokładnie się przyjrzeć ewentualnie zrobię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w HB również podnosi się do pozycji podobnej jak u @pbet , jest może delikatny opór w pierwszej fazie podnoszenia i można odczuć że coś chce blokować też tak miałem za pierwszym razem ale dzisiaj poszedłem sprawdzić jak jest w mrozie i dało radę 

Edytowane przez karads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysieking, może nikt tej wycieraczki dawno nie podnosił i na skutek brudu i korozji posklejały się ze sobą zwoje sprężyny? Spróbuj spryskać to obficie od spodu jakimś WD lub innym specyfikiem/odrdzewiaczem bezpiecznym dla lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!