Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1,5 DCI PROBLEM Z Głowicą BARDZO


denny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wielokrotnie korzystałem z rożnych rad z tego forum ale nigdy niczego sam nie napisałem, więc witam serdecznie.

 

Oto mój problem: Wymieniłem dziś olej z filtrem ( podkreślam olej i filtr były dobre i zgodne z zaleceniami producenta), po wymianie przejechałem ok. 30km i nagle spod silnika zaczął się wydobywać dziwny delikatny stukot tak jakby klepanie zaworów tylko trochę głosniej. Dźwięk zaczął narastać stopniowo coraz głosniej i głosniej a silnik mimo że trzymał obroty to moc ewidentnie malała, aż spadła to tego stopnia że ruszenie pod górkę wymagało dużej dawki gazu.

Momentalnie zjechałem na pobocze, zadzwoniłem po znajomego żeby mnie z holował na warsztat.

 

Dzwięk wydobywa sie z prawej strony głowicy( stojąc przed samochodem- prawa strona). Jest to bardzo głosny metaliczny stukot.

 

Moje pierwsze podejrzenie: za dużo oleju mechanik wlał i wydmuchało uszczelke pod głowicą.. ale nie sprawdziłem wszystko jest okey z poziomem oleju.

 

Jeden mechanik powiedział że to najprawdopodobniej zawór jest niedomknięty i popychacz uderza w niego, lub zawór sie zawiesił

Drugi mechanik sugerował iż pasek rozrządu mógł przeskoczyć, w co wątpię.

Jest jeszcze teoria że w wyniku błędu w sterowaniu paliwem na wtryskach upaliło się gniazdo zaworów i .... tyle z tej teorii.

 

Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem lub ma jakis sensowny pomysł co to moze być to proszę o radę.

 

Dodam ze auto to rocznik 2006 przejechane 160 000km. silnik 1,5 dci 105KM. wytryski na osprzęcie siemensa. Paliwo lane tylko i wyłacznie SHELL.

 

Pozdrawiam

Denny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!