Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nieszczęśliwą posiadaczką MIII Coupe 1,6 benzyna. Autko piękne, ale ma kosmiczna wadę: podczas hamowania - przy zwalnianiu pedału słychać łomot, tak jak by pedał się o coś obijał. Słychać to również na zewnątraz. Jazda w korku jest koszmarem. Zgłosiłam sie do serwisu a tam mi powiedziano, że muszę się do tego przyzwyczaić. Jestem wściekła bo za przeszło 70.000 PLN to ja się mogę przyzwyczaić ale do innych ciekawszych rzeczy. Zgłosiłam tę usterkę do Renault Polska, ale od nich też dostałam odpowiedź, że układ hamulcowy jest sprawny i koniec sprawy. Przed zakupem autka miałam okazję pojeździć takim samochodem, ale w wersji diesel i nie posiadał on tego defektu. Podobno w wersji benzynowej jest inny układ hamulcowy i inaczej on pracuje. Czuję się wyraźnie oszukana - jeżeli od razu bym wiedziała o tej głośnej pracy układu hamulcowego nie wiem czy kupiłabym ten samochód. Czy ktoś zetknął się z takim problemem? Czy ktoś może mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest normalne zachowanie. Jak Renault moglo odpowiedziec ze uklad ham. jest sprawny jak tego nie sprawzdili?

 

Tez jezdze benzyna (co prawda 1.4 tce i kombi) ale nei wystepuje u mnie nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko było 2 razy w serwisie. Raz przyjechał nawet ważny pan z Renault Polska, ale stwierdził urzędowo, że układ hamulcowy jest sprawny i koniec (a ja nie zgłaszałam nieprawidłowości pracy układu hamulcowego tylko głośną pracę pedału hamulca - tak jak by się o coś obijał, uderzał) Szef serwisu powiedział mi nawet, że cały układ pracuje bardzo głośno (pompa i coś jeszcze). W sumie kasę już wzięli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawe - jedyny "problem" z hamulcami jaki mialem to szum przy hamowaniu - ale pierwsza wizyta w myjni usunela brod z tarcz i teraz jest cicho. Jest tu paru uzytkownikow doswiadczonych w walkach Renault wiec mzoe pomoga.

 

Pytanie - czy jak odbieralas auto tez to bylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odebrałem autko z salonu tez byłem dziwnie zaskoczony pracą nowego bądź co bądź pedału hamulca (głośna praca) wszystko jednak się ułożyło i oprócz normalnych dźwięków eksploatacyjnych jest cisza :-) za to jak się zabrudza to piszczą przy lekkim hamowaniu i to jest wkurzające :evil:

Życzę owocnych walk z serwisem (okropność!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja tez mam ten problem :) Zgłaszałem to w serwisie Gdynia, Szczecin, że ten typ tak ma. Jak czytam to jednak nie każdy posiadacz ma ten problem więc jest to usterka. Może pozew zbiorowy by trzeba złożyć ....do Renault :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!