Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ASO wymiana pompy wodnej

michaup

Recommended Posts

Witam, gosć komisu przy Renault od którego własnie kupiłem Renault Megane kombi 1,9 dci rok prod 2006 przebieg 130tys wydrukował mi liste napraw które były wykonywane przez ASO. Prz przebiegu ok 120kkm wymiana pompy wodnej. Twierdzi ze z wymianą pompy wiąze sie wymiana rozrządu, napinacza i chyba rolek i zostało to zrobione.Ja mam jednak wątpliwosci,poniewaz na wydruku nie ma wyszczególnionego paska rozrządu, napinacza i rolek.

Ponizej lista:

- Uszczelka

- Filtr oleju

- Środek czyszczacy

- Antigel chlodz

- Pompa wodna

- Żywica klejąca

- Pompa sprysk

- Pasta montazowa

- Żarówka H

- Olej silnik. SOLARIS

CK przegl. pojazd.

CK dem-mont pompa spryskiwaczy szyb

CK Wywaz. x4 koło

CK dem-mont pompa układu chłodzenia

O rozrządnie ani słowa. Co myslicie ? Dzieki za odp i pozdr

Jeśli jest pompa wody wymieniona to i musi być i pasek...

Pamiętaj, że napinacz cały czas naciąga pasek i dlatego wytrzymuje określoną ilość kilometrów (zalecaną przez producenta), jeśli pasek został założony z powrotem grozi to jego pęknięciem, lesz jeśli zostało to robione w ASO to pewnie zostało to zrobione.

ASO nie jest gwarancją dobrze wykonanej usługi. Jeżeli na liście znajdują sie takie pierdoły jak pasta czy uszczelka a nie ma nic z rozrządu to znaczy, że ktoś coś przeoczył. Albo lista nie jest kompletna, albo pasek jest z odzysku. Spis robiony na kolanie czy wydruk z systemu renault?

jeśli zostało to robione w ASO to pewnie zostało to zrobione.

jeżeli robiła to Puławska, dla firmy na "A" to nie wiesz nawet co wymienili. Panowie z Jerozolimskich maja niezła bajerę.

Wydruk z systemu reanult na Puławskiej.Samochód leasingowany przez jakąs firme farmautyczną i dla niej robiony serwis.Nie wiem czy ich jakos cisnąc zeby mi potwierdzili na pismie ze był wymieniany ten rozrząd Zdjecie tego glejtu:

post-26444-1278617303_thumb.jpg

to jest tylko wydruk, czy faktura? Tej żądaj, będą ceny i łatwiej sprawdzić czy robota+ części.

Tekst typu "demontaż montaż pompy układu" znaczy dokładnie co napisali.

samochód jest teraz TWÓJ, masz prawo do wszystkiego co z nim związane.

Na wydruku jest pompa wodna ilość 1, roboczogodziny 1,2.

Faktury/kopie powinieneś dostać przy kupnie jako część dokumentacji, w systemie mają wszystkie.

Probowalem 3 razy uzyskac historie auta w ASO w Gdyni i za kazdym razem odmowa. Twierdzą, że takich informacji nie moga udzielać. O wystawionych fakturach nawet nie mam co marzyć.

• 1 miesiąc temu...

Witam, chyba bede musial tez wymienic pompe wodna mam wyciek plynu z chlodnicy jeszcze nie wiem z czego bo dol jest zabudowny, ale wycieka mi plyn po stronie paskow przy silniku. Jade do mechanika w poniedzialek, bede wiedzial cos wiecej. Czy moze mi ktos wie ile kosztune taka wymiana (jak wyzej czytam pompy i rozrzadu?) w ASO i u mechanika?