Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wiatrak chłodnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkim użytkownikami forum.

 

Zacznę od danych mojego samochodu a więc:

MEGANE GRANDTOUR

2004

88KW/120KM

1.9 DCI

VF1KMRG063....

A teraz meritum sprawy: od paru tygodni zmagam się z dosyć dużym problem. Wiatrak nie włącza się zarówno po włączeniu klimatyzacji jak i osiągnięciu prawie maksymalnej temperatury, która obserwuje na wyświetlaczu komputera. Zaczął poprzez elektryka od sprawdzenia wiatraka. Sprawdziliśmy i na krótko wiatrak jak najbardziej pracuje (kręci się i nie wydaje dziwny dźwięków świadczących o popsuciu). Następnie sprawdzone zostały wszystkie bezpieczniki zarówno te od środka samochodu jak i po maską. Dalej przebyliśmy drogę od wiatraka do bezpiecznika aż do płytki scalonej, która znajduje się pod bezpiecznikami (pod maską). Wszystko działa poprawnie to znaczy kable są sprawne i jak nam się wydaje komputer nie daje informacji o tym, że wiatrak powinien zostać włączony. Dziwne jest to że zarówno po włączeniu Klimy jak i osiągnięciu wysokiej temperatury wiatrak nie włącza się.

Dodam iż 3 tygodnie temu robiłem komputer przy wymianie oleju, filtrów i nic na komputerze nie wykazało być może ( nie byłem przy diagnostyce komputera ) nie została wykonana profesjonalna diagnostyka komputera. Jeszcze jedna sprawa wyświetlacz komputer nie pokazuje żadnych błędów. Wchodząc w test komputera widziałem komunikat błąd czujnika oleju. Odłączyłem akumulator na całą noc komunikat zniknął.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem wczoraj na komputer. Błędów żadnych nie mam. Po włączeniu klimatyzaji komputer wysyla sygnał o włączeniu wiatrak. Gość od komputera da

  • o mam nadzieje, że tym razem wkońcu się uda.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że miałem uszkodzone UPC wymienił i wszystko gra. Podobno jest to wada tych samochodów bardzo czesto zalewane są UPC przez wodę która się dostaje poprzez uszczelkę.

 

pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!