Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
niusek

Ogólne Jak znoszą upały Wasze autka ?

Recommended Posts

Tak się zastanawiam jak w te upalne dni spisują się Meganki czy Sceniki. Czy elektronika zaczyna wariować ? Słyszałem, że w przypadku automatycznych skrzyń biegów, podczas jazdy w długich korkach, zapala się czasami kontrolka "EKG". Czy podczas jazdy w trasie w upałach też się to zdarza ?

Mam na oku jednego Scenica I phII, którego chciałbym kupić jeszcze przed urlopem i zabrać rodzinkę na wczasy. Męczy mnie tylko myśl czy nie spotkają mnie niemiłe niespodzianki. Będzie mało czasu aby dobrze zapoznać się i oswoić z nowym nabytkiem.

pozdrawiam

Czy elektronika zaczyna wariować ?

u mnie wszystko w porządku z elektronika jak i z resztą autka, nic się nie dzieje dziwnego, pozdrawiam

U mnie jedynie wyświetlacz termometru się zlewa ale to nie do dziś ani od wczoraj się działo :-). A poza tym wszystko w jak najlepszym porządku.

U mnie śmiga jak nówka :-)

u mnie tez niczego sobie jak nie patrzył śmiga jak na razie problemów nie widzę

u mnie oprócz sauny i gorącej kierownicy raczej wszystko ok

U mnie czasem termometr pokazuje np -38stC no i wtedy klima się wyłącza i zaczyna grzać. Na szczęście wszystko wraca do normy. A tak poza tym wszystko oki :-)

oper601, że co? W temacie powiem tylko tyle, że w Polsce nie jest tragicznie. Auta jeżdżą w krajach gdzie temperatury są znacznie wyższe i nic im nie jest. Nie bądź przewrażliwiony. Niemiłe niespodzianki trafiają się wtedy kiedy nie powinny niezależnie od marki samochodu.

antonescu, czego nie rozumiesz?

Przewrażliwiony nie jestem. Odpowiedziałem na post jak w temacie.

oper601, np. tego jak skropliny mogą zalać termometr ba nawet go zamrozić.

No widzisz, ja tego tez nie rozumiem ale to dla mnie jedyne logiczne wytłumaczenie tego, że w jednym momencie temperatura z powiedzmy np. 26stC spada nagle do np. -38stC. Z czymś takim spotkałem się też w Toyotach. Chyba że sie myle to mnie popraw logicznie i sensownie to uzasadniając.

oper601, woda skrapla się pod samochodem, ujście jest nad osłoną katalizatora. Termometr masz w prawym lusterku. Przy klimatyzacji automatycznej również w kabinie w obudowie lusterka. Teraz Ty użyj logiki i powiedz w jakiej sytuacji woda dostanie się w w/w miejsca i je, jak to określiłeś zamrozi. Parkujesz kołami do góry?

antonescu, przyjąłem, dzięki. Przynajmniej teraz wiem, gdzie jest termometr zewnętrzny (byłem przekonany, że jest pod autem).

Zmieniam swój pierwszy post.

... Auta jeżdżą w krajach gdzie temperatury są znacznie wyższe i nic im nie jest. Nie bądź przewrażliwiony. Niemiłe niespodzianki trafiają się wtedy kiedy nie powinny niezależnie od marki samochodu.

W sumie masz rację, chociaż trudno mi sobie wyobrazić, że może być jeszcze bardziej gorąco :-P

Dziękuję za wypowiedzi i pozdrawiam

że w jednym momencie temperatura z powiedzmy np. 26stC spada nagle do np. -38stC.

Rozumiem, że na wyświetlaczu climatronika :-)

Nasz uszkodzenie albo czujki, w co wątpię, albo zły styk na kabelkach od tego czujnika. Poczytaj forum pod kątem "czujnik temperatury wewnętrznej"

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...