Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpowietrzenie układu hamulcowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiaj będę wymieniał szczeki hamulcowe i mam kilka pytań:

1) Czy cylinderki trzeba wymieniać parami?

Jeden ma lekki wyciek natomiast drugi jest w porządku. Czy powinienem wymienić oba jak zalecają w WKŁ?

2) Czy procedura odpowietrzania w moim aucie Megane Classic I, 2001 rok z ABS jest taka, jak opisana w WKŁ, czy już w tym modelu istnieje jakiś tryb serwisowy, który odpowietrza układ?

3) W instrukcji odpowietrzania układu z ABS, napisano aby unieruchomić korektor siły hamowania...

Czy ktoś może wie w jaki sposób to zrobić ponieważ, wydawało mi się że śruba zaciskowa oznaczona na rysunku nr. 1 jest cały czas skręcona. To w jaki inny sposób mam unieruchomić ten korektor?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

 

Już po wymianie, sprawdzone empirycznie:

 

Ad. 1

Cylinderki wymienia się, kiedy potrzeba bez konieczności wymiany parami - rada faceta w sklepie.

 

Moja rada jest taka, że posłuchałem się kolesia ze sklepu i po pół roku musiałem wymieniać drugi cylinderek bo zaczął cieknąć. Zmieniły się ustawienia szczęk i może przez. Wynik jest taki, że na mrozie musiałem to jeszcze raz rozkręcać... Jak wymieniacie całość to nie żałujcie dodatkowych 30 zł na drugi cylinderek.

Ad. 2 i 3

Instrukcja w moim przypadku różniła się o o tyle, że nie było wcale korektora siły hamowania, nie wiem dlaczego... Może poprzedni właściciel (a raczej jego mechanik) zdjął to urządzenie, albo w moim modelu z niego zrezygnowano. Znam poprzedniego i jedynego przede mną właściciela auta i przy okazji następnego spotkania będę drążył ten temat.

post-24342-1279010257_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!