Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do was muszę u siebie wymienić belkę bo mi zaczyna padać, strasznie skrzypi i samochód przechylony w lewą stronę rok produkcji 96 silnik 1,6 8v i tu pytanie: do którego roku produkowali ta belkę w tym modelu? od 96r do ..?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sllawek, po pierwsze upewnij się jaką masz belkę, 2 czy 4-drążkową.

Belki wychodziły do 2003 roku, jednak po lifcie szły już 4- drążkowe. Możesz sobie taką wstawić, auto będzie trochę sztywniejsze i lepiej się będzie trzymać na drodze.

Ja na Twoim miejscu bym zregenerował tą co masz, koszt będzie mniejszy jak zrobisz to sam i będziesz miał pewność że nie kupisz zniszczonej jak Twoja. Jak poszukasz to znajdziesz chociażby ten temat:

http://megane.com.pl/megane-i-phii-megane-...ght=belka+_axa_

Są też firmy regenerujące belki, ale ceny zaczynają się od 5 stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki meganecoupe02 za informację mam belkę 2 drążkową znalazłem belki cenie 150-200zł tak wiec źle nie jest mam znajomego mechanika który zrobi mi to w dobrej cenie tak więc podejrzewam ze w 300 stówkach powinienem sie zamnknąć :mrgreen:. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zostaniesz z belką.

Ja na Twoim miejscu bym zregenerował tą co masz

Zrób jak radzi kolega, koszt regeneracji będzie podobny, jak nie mniejszy niż zakup nowej belki. No i będziesz wiedział co masz,

Kupisz belkę i możesz za chwile znowu mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Prawdopodobnie pada u mnie belka skrętna.

Myślałem, że to klapa bagażnika stuka, ale robiłem wszystko a i tak stukało.

Czy po pomiarach ze zbieżności można stwierdzić czy belka jest już uszkodzona?

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stuki słychać szczególnie z jednej strony, lewej patrząc na tył auta. Amorki miałem wymieniane jakiś rok temu. Czeka mnie wizyta na stacji diagnostycznej.

Te stuki to takie jakby dobijanie klapy bagażnika, ale odboje wysunięte maksymalnie, podobnie zamek.

Porównywałem wyniki zbieżności to oś tylna różni się.

Zbieżność sprzed 5 lat, a zbieżność z przed kilku dni.

Dzięki

Pozdrawiam

Poprawiłem post.

Wpisów dokonanych przez administrację nie wolno usuwać-to tak na przyszłość !!!

Ok, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po oględzinach. Nie zwracałem za bardzo uwagi na skok auta z tyłu przed wymianą, ale wydaje mi się że skok nie zmienił się. Ale podczas huśtania słychać stuki dochodzące gdzieś z dołu.

Latem opony założone na tylnej osi poząbkowały się, więc możliwe że to jest przyczyna.

Dzięki

Dodano 03.01.2010:

Na stacji kontroli diagnosta stwierdził, że tuleje belki są do wymiany.

Przy okazji wymiany tulei wymienię również łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!