Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż CB, antenki


JaYo^

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, mam zamiar kupić sobie zestaw CB. Antentkę potrzebuje wysoką na max. 50cm lub wyższą ale składaną. Chce mieć na antence zasięg ok. 30km do tego radyjko jakiegoś nie dużego wymiaru. Miałem plan aby to wsadzić pod siedzeniem u kierowcy i słuchawkę założyć na drążku od przesuwania fotela. Jak myślicie ? Na zestaw chce wydać ok. 500zł + montaż profesjonalny (ok. 100zł myślę max) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zestaw chce wydać ok. 500zł + montaż profesjonalny (ok. 100zł myślę max) :P
może i starczy ale antenka min 120 i zasięg zmniejsz do 15 km max a ja w wyłowionej lampie z jeziora zgaszę światło :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może większa antenka z magnesem ale jakaś składana? Jak to idzie w praktyce?

Może w takim razie: YOSAN JM-3031 TURBO + SIRIO OMEGA 27 BLACK 95cm, sam zamówiłem wersję z SIRIO ML-145...

Nie znalazłem opinii krytycznych bądź w zasadzie nawet negatywnych na temat tego radyjka, nakierowali mnie na nie Aveo i gojgen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do meganki III nie chce dawać na uchwyt bo porysuje się lub coś lub coś, a taką na magnesie to ściągać non stop to idzie cholery dostać ;P napewno są jakieś na magnes składane może doradzicie jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no antenka fajna :mrgreen:. Ale radyjko bym wolał jakieś takie w miarę dobre, żeby nei było z nim problemów :P (wszystko to max koszt ok. 600zł) Chce to tak na stałe mieć w samochodzie :P I jakieś pomysły dot. miejsca montażu? Opisywałem w 1. poście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesie :mrgreen: Wiem przeglądałem, ale to żadne mi z tych miejsc nie odpowiada, albo wiercenie albo przykręcanie, albo będzie wadzić lub harować... poszukuje miejsca gdzie nie będzie trzeba nic wiercić ani nic i łatwy będzie dostęp.. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden Prezio to nic dobrego w kwestii jakość cena. Te czasy już dawno minęły. Jak nie masz co z kasą robić to możesz prezia kupić ale to ten sam poziom co pozostałe radia.

Szukasz rzeczy niemożliwych. A na antenie 50cm jak z dozwolonej mocy polecisz w dobrych warunkach na 5km do innego mobila to się ciesz. Weź pod uwagę że w mobilach radia są poskręcane to nikt słabych sygnałów nie nasłu[ciach]e a zresztą na kanale 19 to nawet nie możliwe w normalny dzień.

Chyba że masz na myśli radio z emisją SSB to jest to realne :mrgreen: Ale to już nie kanał drogowy wtedy.

Antena na magnes też niszczy lakier chyba że zastosujesz jakieś podkładki pod magnesik.

Dość popularnym sposobem montażu jest tzw. "dzwonek"

Co rozumiesz pod pojęciem profesjonalny montaż :P

Dokładnie może napisz do czego radio potrzebujesz i jaką najdłuższą antenę możesz założyć. Tylko poniżej metra nie schodź bo to szmelc. Radio koniecznie z RF Gainem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!