Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przecięty przewód chłodnicy klimatyzacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie mam dziwny problem mianowicie mam przecięty przewód od chłodnicy klimy. Tak jak by ktoś przeciągną szlifierką :-/ Po oględzinach z tatą doszliśmy do wniosku, ze mógł to zrobić zderzak pod wpływem drgań. Ma takie pionowe wzmocnienia i najprawdopodobniej on to zrobił. Zastanawiam się czy można to spawać czy też nie. Oraz wpadłem na pomysł z Poxipolem. Czy zdało by to egzamin? Zastanawiałem się też nad opcją spawanie +nałożenie poixpolu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawać aluminium - nie słyszałem ! ale może można w jakieś inny sposób połączyć te rurki - najlepszym wyjściem jest wymiana , ( raz widziałem wymieniono rurki na miedziane jak do ogrzewania i polutowano lutem twardym 1 rok pochodziło a dalej nie wiem do sprzedał auto ) poxipol nie da rady a może zaszkodzić ( jeśli dostanie się do sprężarki może ją uszkodzić ) na trochę pomoże ale trzeba wziąśc pod uwagę że tam jest czynnik - chemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spawać, nie ma problemu, ale trzeba znaleźć dobrego fachowca. Z tym, że koszt naprawy może być porównywalny z kupieniem używanego przewodu na szrocie. Poza tym, nie ma gwarancji jak długo takie spawanie wytrzyma.

Co do poxipolu ? To wg mnie rozwiązanie doraźne, a nie naprawa uszkodzenia. No i mam wątpliwości czy takie połączenie będzie szczelne.

Najlepiej poszukaj takiej rurki na szrocie i wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do kupna używki to jest problem bo we Wrocku nigdzie nie mogę dostać. Mam chłodnicę zmocowaniami na górze a wszystkie dostępne są z mocowaniami na bok. Samej rurki nie wymienię bo jest na stałe przymocowana ;/

Ale jutro dostanę zespawaną chłodnicę zobaczymy jak długo wytrzyma. Dałem ją do gościa który spawa całe życie wszystko co się da :mrgreen: Gość jest sprawdzony bo dla firmy w której pracuje spawał i dorabiał masę różnych dziwnych rzeczy :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!