Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przygasanie świateł po raz kolejny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poruszyłem kolejny temat o przygasaniu świateł bo dziwna rzecz mi się wydarzyła. Wracając późnym wieczorem do domu zastała mnie straszna ulewa, więc włączyłem wycieraczki na max, światła długie i przeciwmgielne (żeby widzieć pobocze lepiej) i co się stało...Co jakiś czas światła przygasały i jak tak były z 10 sekund nieco ciemniejsze a wycieraczki lekko zwolniły słyszałem taki jakby pisk, który trwał z 1 sekundę i rozjaśniało się i tak z kilka minut było dobrze a potem znów i znów. Czy ten pisk mógł być spowodowany obciążeniem nadmiernym alternatora i to pasek piszczał? Czy jak alternator ma duże obciązenie prądowe, to ciężko się kręci? Dodam, że nie wiem skąd ten pisk dochodził, bo deszcz robił taki hałas, że ja pierniczę. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oświetlene licznika też przygasa. I nawet przygasa jak na wolnych obrotach auto jest. Może przygasa lekko, ale jednak widać to.

Zbadałem napięcie na aku i tak:

-n apięcie na aku w stanie spoczynku 12V.

- po odpaleniu 14.4V

- przy włączonych światłach 14,2V, ale jak dodam gazu to zwiększa się do 14,4 około.

Przy dłuższej pracy kiedy wszystkie odbiorniki włączyłem to pokazało 11.8V, po dodaniu gazu 12.2V a przy wszystkich obbiornikach wyłączonych niecałe 14V przy przygazowaniu około 14.2V. Czy to rgulator napięcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił regulator napięcia. Koszt nie wielki a może pomoże. W jednym aucie już tak miałem. Ładowanie niby :mrgreen: a światła raz przygasały a raz widno jak w dzień było. Po wymianie regulatora jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się do wymiany tego regulatora napięcia bo swiatła i oświetlenie zegarów przygasa. Tylko jak odczytać jaki mam alternator, gdzie znajdują się na nim jakieś symbole? To przygasanie następuje podczas nierównej pracy silnika (chwilowych spadków obrotów). Tak się zastanawiam czy to właśnie to nie jest przyczyną? Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!