Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

automatycznie włączane światła mijania - op


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Czy mógłby mi ktoś opisać, czym różnią się poszczególne ustawienia przełącznika świateł, w zależności od tego czy się ma automatycznie włączane światła mijania, czy nie, gdy posiada się halogeny?

 

Najlepiej w Megane III Coupe (chociaż pewnie podobnie jest w pozostałych modelach).

 

Chodzi mi o to czy są w obu przypadkach dostępne są wszystkie te same opcje (wyłączone wszystkie światła, włączone postojowe, halogeny, itd.), czy np. posiadając tą opcję, ma się tych możliwości mniej :mrgreen:

 

Pozdrowienia,

piratt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny nie mają żadnego związku ze światłami mijania. W pierwszych modelach (z nieaktywnymi światłami do jazdy dziennej) światła mijania włączały się razem z zapłonem i przełącznik do niczego w zasadzie nie służył (poza włączaniem postojówek). W autach z aktywnymi światłami do jazdy dziennej pozycja 'auto' na przełączniku powoduje automatyczne zapalenie się świateł o zmierzchu aczkolwiek wciąż można włączyć światła mijania samemu ustawiając przełącznik na odpowiednią pozycję (np. gdy pada deszcz a światła mijania same się nie włączyły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapalonym silniku w pozycji zero jak i "auto" świecą się światła dzienne.

 

W pozycji "auto" działa też czujnik zmierzchu czyli światła same z dziennych przełączą się na mijania (jak się ściemni bądź jak wjedziesz do tunelu).

 

pozdr.

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem coś takiego w moim autku - podjechałem do gościa, który miał oryg. komputer to renaulta. poprosiłem go o wgranie opcji z automatycznymi światłami - rozumiem przez to włączenie się świateł tuż po odpaleniu auta. mam taką opcję w peugeocie 407 i jest bardzo wygodna. Każdemu polecam. zapłaciłem 60 zł ( robiłem też inne rzeczy typu zmiana języka komputera itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę trochę, kupiłem megane 3 coupe i w instrukcji jest "menu osobistych ustawień" i tu jest napisane że jest opcja włączenia i wyłączenia automatycznych świateł, natomiast jak sprawdzałem w aucie to nie ma tej opcji, ktoś może powiedzieć dlaczego nie ma? Albo jak ją odblokować ?

 

już się dowiedziałem - jedynie clipem .

Edytowane przez snowday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!