Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 8v benzyna Samochód zgasł podczas jazdy i


macieksemprini

Rekomendowane odpowiedzi

witam .

Mam problem. dziś podczas jazdy po trasie przy prędkości ok 130 km/h silnik po prostu zgasł. od tamtego momentu nie dało się go uruchomić . Przy próbach odpalenia , po przekręceniu kluczyka w stacyjce do połowy kontrolki od oleju i akumulatora świecą się i nie gasną. poza tym obrotomierz wskazuje 1000 obrotów przy wyłączonym silniku (obroty od czasu do czasu pulsacyjnie podskakują) . przy próbie odpalenia rozrusznik kręci , paliwo jest wlane i nie mam pojęcia gdzie może być problem . poza tym cała elektronika działa normalnie . jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co może być grane to proszę o pomoc . samochód został wczoraj odebrany z warsztatu gdzie miał wymieniany kolektor wydechowy i mam nadzieje że więcej tam nie będzie musiał iść :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy sonda lambda jest podłączona,po sprawdzaj przewody elektryczne czy przypadkiem gdzieś się coś nie wypięło . Jeśli nie pomoże to wracaj do warsztatu i nie poprawiają :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Witam !!!

Miałem to dwa razy, auto staneło, rozrusznik kręcił , ale silnik nie chciał odpalić. W końcu akumulator padł. Elektryk powymieniał przewody , świece... i jeszcze.......................

Zapłaciłem 1000PLN. Auto odpaliło . Rano nie odpaliło , potem zablokował się immobilajzer . Użyłem kodu i odpalił. Elektryk poprawił. Wieczorem auto chodziło . Następnego dnia czyli dzisiaj staneło na skrzyżowaniu, próbowałem podociskać kable i ruszyło ale po przejechaniu 500 m.zatrzymało się, potem jeszcze ze 3 razy silnik odpalił ale po chwili gasł Akumulator też się rozładował. No i co z tym fantem zrobić ?

Jest to renault megne 1,4 1998r 138000km przebiegu. Moe ynacie jakiđ dobrz warsztat w Szczecinie _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie miałem podobną dolegliwość - winny okazał się czujnik położenia wału, był brudny i poprzyczepiały się do niego jakieś opiłki metalowe. Po wyjęciu, umyciu (cała operacja < 10min i klucz nasadowy nr 10), jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sama historię. W okolicach Szczecina na tzw. autostradzie przy ok. 120 km/h nagle poczułem spadek mocy i po jakimś czasie ponownie jakby drugie uderzenie i silnik zgasł. Próby uruchomienia nic nie dały, pomoc drogowa do Szczecina a stamtąd na lawecie do Wrocławia. Od kilku godzin szukamy przyczyny. Pierwsze podejrzenie padło na impulsator - ok. Sonda lambda i inne połączenia też ok. Przy próbie odpalania jakoś tak dziwnie miękko kręci, jakby nie miał żadnego oporu. Rozrząd w porządku. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akumulator powodował spadki napięcia, podobno jakieś wewnętrzne zwarcie. Teraz został wymieniony na nowy i jest ok. Czujnik wału też został wymieniony ale wcześniej. Auto teraz odpala bez problemu i czysto pracuje, nawet na deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!