Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze sprzedażą, prośba o porade


yeti6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może niektórzy mnie pamiętają, kupiłem niedawno megane 96r z sekwencją igiełka za 6tys, niestety miałem drobny wypadek i próbowałem sprzedać cały samochód. Ktoś z forum wycenił mi go na 3,5tys, ja ogłosiłem za 3tys niedawno i prawie zero odzewu

 

link: http://allegro.pl/show_item.php?item=1154845842

 

Rozważam teraz sprzedaż na części

 

Prosze mi powiedzieć za ile mogą rozsądnie wystawić silnik z osprzętem aby w miare szybko się sprzedał, i ile moge wziąść za dwuletni gaz sekwencyjny (tak realnie)

 

Chyba zaczne się bawić w sprzedaż na częśc (jest to chyba z plusem dla forum bo wiele osób potrzebuje jakiś pierdół)i, za co jeszcze można wziąć "większe" pieniądze z części? (nie liczac pierdół)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeti6, A nie próbowałeś skontaktować sie z firmami które skupują samochody?Ja szedłbym w tę stronę i próbował sprzedać w całości.Chyba bardziej sie opłaca niż dzielić wszystko,a pózniej jeszcze problemy z wyrejestrowaniem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję obniżyć kwote na 2000zł to jest szansa że się sprzeda... za 3 tys to można kupić takie auto jeżdżace więc się nie dziw że nie było odzewu...

 

na częsci to pamiętaj że musisz ze złomować auto (mając aktualne OC) bo inaczej będzie ci firma ubezpieczeniowa przysyłała polisę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, 2tys to jest zbyt mało. Panowie sami wiecie, że za tyle samego gazu się nie kupi nawet. Zdaje sobie sprawe że w całości jest ciężko sprzedać, ale wg moich obliczeń 2tys bez większego problemu powinienem wziąć na części. Z wyrejestrowaniem sobie poradze.

 

A za tem ile można rozsądnie cenić silniczek z osprzętem? Oraz dwuletni gaz sekwencyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz to możesz wywalić nikt go nie kupi, może sterownik od niego tylko, reszta to nie opłacalna bo nikt legalnie tej instalacji nie założy i nie zarejestruje z nią auta !!!

 

co do silnika z osprzętem 1000zł może ale tego na szybko napewno się nie posprzedaje, to nie ciuchy tylko częsci musi się znaleźć klient który będzie potrzeobował a z tego co kojarzę to 1.6 wcale awaryjne nie są...

 

ja ci nadal poleca sprzedać to w całości, jako osoba która prowadziła auto handel częściami ale zrobisz jak uważasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma co się spinać W twoich oczach ten samochód to skarb a w rzeczywistości to stare auto i w dodatku uszkodzone Ktoś napisał o 2.000 zł i to w mojej ocenie i tak będzie rewelacja jak tyle dostaniesz Sprzedaż samej instalacji LPG to też nie jest taka prosta sprawa bo z tego co słyszałem jest spory kłopot żeby zamontować ją zgodnie z przepisami ponownie o ile w ogóle Można się pobawić w rozbieranie auta na części jak się ma do tego warunki i można za to więcej dostać niż w całości tyle , że potem trzeba go jeszcze wyrejestrować Osobiście bym się w to nie bawił i sprzedał w całości za tyle za ile by mi się udało to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedał w całości za tyle za ile by mi się udało to zrobić
Za grosze to nie ma sensu sprzedawać :-/ .Jeśli mechanicznie jest wszystko ok to już lepiej zrobić i jezdzić dalej.Części do Megane nie są drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli nie zależy Ci na czasie to możesz rozłupać na części tylko licz się z tym iż może to potrwać nawet ponad rok.

Co do wyrejestrowania auta to nie jest tak źle jest kilka sposobów na to i to nawet zgodnych z prawem <piwko>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedał w całości za tyle za ile by mi się udało to zrobić
Za grosze to nie ma sensu sprzedawać :-/ .Jeśli mechanicznie jest wszystko ok to już lepiej zrobić i jezdzić dalej.Części do Megane nie są drogie.

Jak bym chciał nim jeździć to też bym naprawił w tym przypadku Widać , że kolega nie miał auto casco ... <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodzik, Na pewno lepiej wyjdzie na naprawie niż na sprzedaży za marne 1000 PLN.Oczywiście jeżeli ma pewność ze silnik,skrzynia itp. jeszcze trochę pochodzą,bo tylko wtedy naprawa blach ma sens. <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, kupiłem narazie fieste do jazdy a megan próbuje sprzedać za 2tys z hakiem....

 

http://allegro.pl/item1183808334_renault_m...kod_pilnie.html

 

nikt jeszcze nie był oglądać.... dzwonią cały czas, i tak myślę czy nie lepiej by było na części sprzedać... Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!