Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zdzierające się uchwyty w boczkach


krysk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

przymierzam się do zakupu Megane II - w kilku autach które wypatrzyłem w internecie powtarza się kwestia wytartych uchwytów w boczkach przednich drzwi - tak jak w załączniku. Zastanawiam się czy to jest normalne w Megi czy też świadczy o wyjątkowo nadmiernej eksploatacji auta? Da się to jakoś "zatuszować"?

post-26595-1280258007_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to normalka.Moje jest z 2004roku.Podobno po lifcie są bardziej trwałe.Ja po kupnie auta miałem kilka zadziorów,nie tak jak u Ciebie ale nie wyglądało to estetycznie więc zerwałem całą gumę i położyłem taką powłokę winylową i jest ok.Kiedyś już był taki temat i porobiłem zdjęcia.Jak chcesz to podeślę Tobie ale najlepiej poszukać.Niestety to nie boli a można się wiele dowiedzieć o swoim aucie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na giełdzie w Pruszczu Gdańskim tudziez na allegro zakupujesz " skórzany" pokrowiec na kierownicę , spędzasz 20 minut w aucie i masz skórzaną. Chyba że chcesz miec wypas dajesz do zakladu i Ci ją obszyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spędzasz 20 minut w aucie i masz skórzaną

 

widać kolego że nie obszywałeś samemu. Ja robiłem to już 2 razy - w megii i w jednym z poprzednich. Średni czas (ładnego) obszycia wynosi 4 godziny i nie łudziłbym się że uda się szybciej. Mimo wszystko zdecydowałem się na obszycie samodzielne, gdyż nie pozwoliłbym nikomu zdjąć kierownicy - a wszyscy oni twierdzą że to potrafią (szkoda tylko że przykręcają tymi samymi nakrętkami, które odkręcili a ASO zaleca stosować nowe przy każdym przykręcaniu). Ot taki mały OT.

 

Co do uchwytów to u mnie jest to samo i też starłem gumę po stronie kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut wpisałem na pałę bo nie pamietam ile mi to zajeło to pierwsze primo druga sprawa jak chcesz mieć obszyte. W Nubirze efekt końcowy za bardzo mnie nie interesował,( kierownica miała się nie sypac i tyle) . Jeśli ma byc zrobione bardzo estetycznie a dodatkowo obszywasz nićmi które w komplecie z igła widziałeś ostatnio gdy mama przyszywała guzik do krótkich spodenek to faktycznie może to zająć sporo czasu. <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zabawne. Ubawiłem się po pachy. W każdym razie:

A) nie widziałem sprzedawcy który sprzedaje futerał bez nici, nawet te za 20 zł mają igłę i nici w komplecie (tym bardziej że szyje się grubymi nićmi i specjalną tępą igłą przez prefabrykowane otwory/dziurki)

<piwko> mi samodzielne obszycie wyszło ładnie - ale np. odcinek który się mniej udał prułem i szyłem ponownie. Dokładność nigdy nie równa się prędkość. Jak chcesz mieć ładnie a nie tak jak "w nubirze" to musisz uzbroić się w cierpliwość. A nawet jak nie chcesz mieć ładnie to ani w 20 minut ani nawet w godzinę i tak nie zdążysz. Warto zauważyć że na obszycie idzie kilka metrów nici dziurka po dziurce... Zakładaj więc swoje szorty (bo grunt to wygoda w czasie pracy) i do dzieła :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coolesh . Spokojnie , nie miałem zamiaru ( no moze trochę) się tu sprzeczać. Faktycznie jeśli obszywasz solidna skórą nie jakiś wyrobem identycznym z naturalnym, to to musi trwać i tyle. "Zakładaj więc swoje szorty (bo grunt to wygoda w czasie pracy) i do dzieła" Uwaga niepotrzebna . <boks> / <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!