Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że na wolnych obrotach silnik troszkę nierówno pracuje. Niby nic wielkiego ale mnie to wkurza. Byłem w serwisie. Wymieniłem wszystkie cewki na beru i problem pozostał. Oczywiście facet podłączył do kompa i szukał dalej. Wypiął pierwszą sondę lambda i silnik zaczął równo pracować (tryb awaryjny). Stwierdził więc, że sonda do wymiany. Koszt wymiany nie jest mały, ale nie o to już chodzi. Tylko jej wykręcenie może się skończyć wykręceniem razem z gwintem co ponoć dość często się zdarza. Czyli za chwilę mogę mieć następny problem z kolektorem co będzie jeszcze droższe i kłopotliwe w przypadku poszukiwania używanego. Co radzicie? Ruszać czy nie. Poza falującymi obrotami nie ma żadnych innych niedogodności. Zbiera się ładnie i pali poniżej 7l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam taką ciekawostkę odnośnie falowania i lambdy. Jak chyba wszyscy wiemy sonda ta sprawdza spalaną mieszankę i podaje napięcie 0-1V. Jak mamy tą sondę niesprawną to może dojść do dość regularnego falowania i gaśnięcia. Podpiąłem dzisiaj moją coupete pod kompa od gazu żeby go wyregulować bo falowały mi obroty. No i wyszło czemu falują, padła sonda. Pokazywała zbyt bogatą mieszankę i komp od gazu ją zubożał, wskutek tego obroty spadały i zaczynało nim telepać. To znowu podnosił obroty i dawał bogatą i tak w kółko co kilka sekund. Działo się tak na gazie i na benzynie, choć na benzynie trochę mniej. Dodatkowo komp od gazu wywalił błąd lambdy przy kalibracji. Dla testu ją odpiąłem i zaczął równo pracować. Tak, że silniczek krokowy to nie wszystko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę sprawę, bo może komuś pomogę. Okazało się, że poprzedni właściciel wymieniając pasek rozrządu (sam pasek) coś sknocił.

Ja po zakupie postanowiłem zrobić cały rozrząd. Mechanik wymieniając rozrząd sprawdził jego ustawienie specjalnym przyrządem i okazało się, że jest przestawiony. Ustawił tak jak trzeba i problem zniknął. Dodam, że naprawdę silnik nie toleruje praktycznie żadnej niedokładności przy ustawieniu. Przyrząd musi wejść idealnie i lekko. Wtedy pracuje jak pszczółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja troche może z innej beczki, ale nawiąże do pytania.

Ja u siebie mam taki problem, że od czasu do czasu na biegu jalowym obroty troche falowaly, ale luz, nie denerwowalo mnie to jakoś strasznie, bo nie bylo tak strasznie, ale od kilku dni zaczal mi się inny problem, tj przy zatrzymywaniu się i wciskaniu sprzegla, autko tak jakby gaslo, obroty spadaly do zera, ale lekko gazu się dodawalo i bylo ok, aż do wczoraj, podczas jazdy oznaki te same, przyczym autko gaslo i już nie odpalilo. jak próbuje odpalić, to tylko rozrusznik kręci i nic, nie zaskakuje, więc moje pytanie, w czym może tkwić problem? pomocy, blagam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W niedziele wymieniałem silik na inny (stary padł) odpalam auto wszystko łądnie pracuje ale po dodaniu gazu wychodziły tak siwe spaliny z rury wydechowej że aż się przestraszyłem, po dokładniejszych oględzinach zauważyłem odpiętą sondę lambda, po podpięciu przewodu auto przestało kopcić, prosze mi powiedzieć czy jak pojadę do mechanika i podłączę samochód pod kompa to jest możliwość sprawdzenia w jakim trybie chodzi mi ECU ? (awaryjny itp.)

 

Dodano: 24 paź 2011 - 22:19

i jeszcze jedno szukałem sondy lambda w internecie i wszędzie pisze że sonda jest montowana przed katalizatorem, wchodzę w instrukcję megane i to samo sonda jest montowana przed katalizatorem ? więc moje pytanie, czemu ja mam sondę lambda za katalizatorem a w kolektorze wydechowym mam wkręconą zwykłą śrubę ? i czy to coś daje jak sonda jest za czy przed katalizatorem.

Edytowane przez SZYLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!