Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[ I phI] Radio + głośniki na przód


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wymianę obecnego skromnego audio (fabryczne głośniki i radio Blaupunkt Valencia MP34) na coś takiego:

<piwko> radio Pioneer DEH-3200UB

:oops: głośniki odseparowane (13 cm do drzwi i tweetery) Pioneer TS-A130Ci

Na tył nie zamierzam nic pakować, wręcz przeciwnie - chciałbym odłączyć obecne głośniki

I teraz pytania odnośnie ww.:

Jak to razem zagra? Czy taki zestawik wystarczy do uzyskania dobrej jakościowo porcji basów i wysokich tonów? Zależy mi bardziej na czystości dźwięku niż na dudnieniu niskich tonów, tego wręcz nie cierpię. Mam nadzieję, że nie będzie trzeba bawić się w wydatki typu wzmacniacz, skrzynia basowa, kondensatory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lubisz dudnienia to po co skrzynia basowa ?? :PP

Nie ma sensu dawać 13cm na przód bo nawet fajne głośniczki będą grały jakby zamiast tego pioneera był jakiś medion <piwko>

Odłączanie tylnych głośników to wg mnie największe bezczeszczenie car audio. Z przodu daj 16cm odseparowane(po małej przeróbce w drzwiach), na tył daj 13 i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu możesz dać 13cm znajdą się jakieś rozsądne np. rainbow sax, pod warunkiem że wytłumisz odpowiednio drzwi, obecnie gram na seryjnych głośnikach ciętych aktywnie z radia z prockiem, drzwi mam wygłuszone i powiem że dają bardzo ładnie radę (fakt że radio jest z górnej półki, ze zwrotką i czasówką co ma ogromny wpływ), tył faktycznie odłącz i jakąś skrzynkę zamkniętą z szybkim basem do bagaja i będzie śmigało z czasem na przód dokupisz wzmacniacz i będzie to razem pięknie grało <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, radyjo już zakupione, do rozwikłania pozostanie kwestia głośników i chyba zrobię tak jak radzi rav00000, czyli pozostanę przy 13-tkach z przodu i odcięty tył. Co do wytłumienia drzwi, to jasna sprawa, jest w planach razem z montażem, tyle że nie wspomniałem o tym w pierwszym poście. <piwko>

Heh, Rainbow Saxy klasowe, ale trochę wykraczają poza mój budżet :oops: Wolałbym jednak coś do max. 300 zł; te pioneerki, które podałem wcześniej kuszą zwłaszcza designem, a i możliwości (przynajmniej na papierze) mają niczego sobie.

Natknąłem się jeszcze na takie zestawy:

Hertz DSK 130

Alpine SPG-13CS - trochę niska skuteczność..

Pioneer TS-A132C - też świetny design jak TS-A130Ci, możliwości podobne

Helix DB 52.1

 

Zdecyduję się raczej na któryś z ww., tylko chciałbym poznać waszą opinię, czy mieliście styczność z którymś z tych zestawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schranzmeister, ja mam Helix DB 62.2 o ile się nie mylę z cyferkami, 16cm zestaw odseparowany - super dźwięk, teraz są obciążone u mnie podbiciem bassów na high, ale bez tego nawet jak się zrobi głośno to ładnie grają... ;-) Polecam.! <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej szukać zestawu z wooferkiem z lekką membraną z papieru coś a'la seria, zagra on wtedy głośno i czysto. bo te wooferki z membrana aluminiowa lub z tworzywa silą rzeczy graja ciszej i kontrola jest słabsza pod samym radiem bo wprawić w ruch ciężką membranę jest trudniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!