Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

woda w bagażniku z prawej strony nad nadkolem


megathomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam trochę nietypowy problem. Jestem posiadaczem wyżej wymienionego w temacie samochodu w wersji hatchback. Mój problem polega na tym, że w komorze z prawej strony od środka bagażnika zbiera się woda (miejsce zbierania się wody zaznaczone na zdjęciu) i nie spływa, cały czas się kumuluje. Niestety nie da rady tam zajrzeć więc próbowałem wymacać przeciek palami. Niestety nie znalazłem żadnego przecieku. "Wymacując" źródło przecieku szukałem też jakiegoś ujścia wody (odpływu), którego też nie znalazłem. Później zabrałem się za demontaż prawego tylnego klosza od świateł podejrzewając, że tam może lecieć woda, ale uszczelki na kloszu są całe i suche. Nie mam już pomysłów dlatego piszę do was w nadziei na pomoc. Z góry dzięki

20100803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej woda tam napływa właśnie przez nieszczelną lampę.

Zobaczy czy czasem uszczelka klapy nie wyskakuje ze swojego miejsca (u mnie tak się zdarza).

Może też cieknąć pod siłownikiem od klapki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przerabiałem ten temat niedawno. Dokładnie w tym miejscu zbierała się woda, aż do poziomu przelewania do bagażnika. Doszczelnianie lampy nie pomogło. Woda przestała się zbierać dopiero, kiedy zasilikonowałem szczelinę pomiędzy zderzakiem,a nadwoziem z (pod napisem Renault). Nie wiem czy tam za zderzakiem jest jakieś składanie, ale bezbarwny silikon rozwiązał problem całkowicie. <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Zdjąłem w końcu zderzak z myślą, że gdzieś już się zrobiła dziura od rdzy. Nic na szczęście nie było. Próbując zlokalizować potencjalny wyciek zajrzałem do elementów tłumiących drgania między zderzakiem a karoserią (zaznaczone na zdjęciu na czerwono). Przyjrzałem się też gumowym zaślepką, które znajdują się na wysokości komory, gdzie stała woda (zaznaczone na zielono). Wszystko przeczyściłem i ponownie założyłem uszczelniając wszystko silikonem. I to wszystko. Efekty zobaczymy po pierwszym deszczu <ok>

tyl.jpg

 

[ Dodano: 2010-09-14, 09:33 ]

Niestety woda dalej się leje. Panowie a powiedzcie jak uszczelnić siłownik przy klapce od wlewu paliwa tak, żeby nie utrudniać mu zamykania zamka. Jeszcze spróbuję tej opcji chociaż powoli już wyczerpują mi się pomysły :-/

 

Dodano: 29 gru 2011 - 14:31

Zdiagnozowałem przyczynę. Woda leje się do środka poprzez szczelinę między blachą a zderzakiem, która jest z prawej strony pod napisem Megane. Gdzie konkretnie jest dziura dam znać później, jak będzie ładniejsza pogoda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!