Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prośba o pomoc


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos bedzie mi w stanie pomoc. oddalem telefon na gwarancji 19.07 tj poniedzialek. dzis gdy dzownilem do komisu gdzie byl telefon oddany stwierdzili ze jeszcze go nie maja bo cos tam sie spozniaja. przy oddawaniu telefonu wyraznie zostalo zaznaczone ze mam czekac dwa tygodnie. czy to nie jest przypadkiem odejciem od umowy i czy nie moge sie starac np o zwrot poieniedzy za telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Telefon jest na gwarancji a ty go dałeś do

komisu gdzie byl telefon oddany
?

Poczytaj :Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków zawierania i wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów ,rozdział 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie ma w przepisach, że ma to trwać 14 dni... tak naprawdę to:

 

- jeżeli klient oddaje telefon do firmy która jest pośrednikiem pomiędzy klientem a serwisem właściwym to czas może wydłużyć się aż do 28 dni roboczych. Dlaczego ? Już piszę...

 

Według prawa (opisane szeroko na forum prawniczym) firma pośrednicząca ma 7 dni roboczych na wysłanie sprzętu do serwisu i tyle samo na drogę powrotną czyli - 14 dni. Kolejne 14 dni roboczych ma serwis właściwy... należy też doliczyć opcję w której wymagane jest ściągnięcie części zza granicy - wtedy obowiązuje (u wielu) zapis:

"zostanie naprawiony w najkrótszym możliwym czasie".

 

To tyle z doświadczenia handlowca... <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 28 dni roboczych czyli jakieś 1.5 miecha...

Ech pamiętam jak zepsuły mi się słuchawki za prawie 500 zł <piwko> Sennheisera zakupione w salonie Komputronika oddałem je na serwis do Poznania ~2 dni telefon czy zgadza się pan na naprawę (naprawa serwisowa Komputronik) czy odesłać do producenta (miałem już wcześniej odczynienia z tą firmą więc wybrałem opcje producent) więc poszło i czekam po 14 dniach poszedłem do salonu i odwiedziłem się o decyzji wymianę na nowe i że już jadą do polski (no to zajebiaszczo) 3 dni później maiłem telefon słuchawki do odbioru.

Jakby ktoś nie wiedział senncheiser ma główną siedzibę w Niemczech. Jestem bardzo zawodolony bo wszystko rozstrzygło się w 17 dni roboczych... więc czegoś nie rozumiem 28 dni mam czekać na naprawę na terenie kraju? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!