Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Beżowe czy grafitowe wnętrze?


ridgeley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem zdecydowany na zakup weganki grandtour III, kolor chyba bez popielaty. Mam tylko zagwozdkę czy kupić wersję z beżowym czy grafitowym wnętrzem. Beż jest szałowy, ale zapewne kiepski w eksploatacji. Z kolei grafit wygląda mocno średnio. Gdybym kupował taką coupetkę tylko dla siebie, to nie byłoby problemu, brałbym beż. Kupuję jednak auto rodzinne na parę lat, w którym będę woził małe dzieci (córka ma chorobę lokomocyjną). Szkoda, że nowa meganka nie ma jakiegoś stonowanego koloru pośredniego pomiędzy beżem i grafitem... Co byście radzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bralbym bez bo:

dziecko nie musi jesc batonika w samochodzie ani innych ciastek itd w trasie mozna zrobic postoj i cos przekasic

jesli to male dziecko i siedzi w foteliku to sa takie maty na siedzenia aby nie brudzic podczas kopania (ewentualnie sciagnac buty)

wiadomo ze szybciej sie pobrudzi dlatego po sezonie letnim (gdzie najwiecej wyjazdow wspolnych a i pogoda sprzyja przy schnieciu wnetrza) dac do umycia koszt ok 150zl i masz znowu czystosc i swiezosc

myslisz ze na graficie nie bedzie widac? ciotka ma skode (ciemne siedzenia) widac tak samo jak na bialym brud to brud

"samochod to nie basen ze sie sika w nim"

Na forum dozwolone jest pisanie z użyciem polskich znaków. - meganecoupe02

 

W regulaminie forum jasno określono zasady pisowni :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja mam wprawdzie MII ale też z beżowym wnętrzem. Miałem mnóstwo obaw, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości tapicerki (mam na tym punkcie trochę fioła) ;-) Wnioski po trzech latach i prawie 80 kkm są takie, że całość naprawdę nie wygląda źle. Mam czteroletniego, bardzo aktywnego synka <ok> , za sobą kilka bardzo dalekich wakacyjnych wyjazdów i w zasadzie poza drobnymi zabrudzeniami, które łatwo wyczyścić (głównie przybrudzenia boczków drzwi) tapicerka jest w eleganckim stanie. Jedna uwaga: mam wersję z czarną wykładziną podłogi. Na wersję z beżową na pewno bym się nie zdecydował, no chyba żebym nie woził żadnych pasażerów. ;-)

 

P.S. Tak, na marginesie. Wczoraj będąc na zakupach oglądałem wystawiony na terenie centrum handlowego Volkswagen Jetta. Szybciej z niego wysiadłem niż wsiadłem. :oops: Kompletnie czarne wnętrze, czarna deska rozdzielcza, czarne fotele... Atmosfera jak w grobie. Może ktoś lubi taką kolorystykę, ale jednak jasne wnętrza jak dla mnie są zdecydowanie bardziej przytulne. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak minusem beżowego wnętrza w megane III jest fakt, iż wykładzina podłogi jest w kolorze beżowym. Dlatego ja nie zdecydowałem się na beż. Pomyślałem, co będzie w zimę i stwierdziłem, iż nie ma sensu. Jasne wnętrze wygląda szałowo owszem, ale słyszałem od sprzedawcy, że gdy ktoś miał jasne wnętrze w samochodzie i wymienia autko na nowe, to na 90% bierze czarne wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam II i beżowe wnętrze, czarne co,nie brudzi się?? Jedyny minus to wycieraczki na podłodze które też były beżowe kiedyś <ok> Kupiłem czarne i również ładnie tonują się z wnętrzem. Twój wybór kolego, następne autko też będzie z jasnym wnętrzem ponieważ czerń mi nie odpowiada. Mam małe dziecko i też potrafi nabrudzić,ale bez przesady ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też nie narzekam na problem z utrzymaniem czystości wnętrza. Tył przednich foteli i boczki drzwi są u mnie wykonane z ekologicznej skóry, więc czyszczenie jej to bajka <ok> Niestety podłogę mam też beżową, ale na zimę planuję zakup czarnych dywaników z wysokim rantem. Na razie mam welurowe beżowe i dopóki nie wsiada się do samochodu w trekkingowych butach ze świeżym błotem ;-) , to dość łatwo utrzymać je w czystości.

Ja polecam Ci beż - wnętrze sprawia wrażenie dużo bardziej przytulnego, zwłaszcza po zmroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Sceniola z wnętrzem w kolorach ciemny , czekoladowy brąz (siedzenia półskóra),

dywany też brąz , góra deski brąz a dół beż oraz boczki bezowe ale wstawki przy klamkach ze skóry brązowej a i podłokietnik centralny też skóra brąz. No i takie listwy są niby z ciemnego drewna (ale to plastik jest i skrzypi na drzwiach). Efekt jest taki , że te dwa kolory świetnie współgrają , przewaga brązu jest bardzo praktyczna ( szczególnie , że tył siedzeń jest obity skórą) a atmosfera po prostu klubowa. No i ten efekt - żadko się spotyka brązową deskę rozdzielczą ( chyba że w mietkach , tam nawet robili zielone i ciemno niebieskie wnętrza). ;-) Moim zdaniem czarne wnętrze wcale nie jest praktyczniejsze a to czy jest jak w trumnie to też zależy od materiałów i ewentualnych dodatków typu listwy aluminiowe lub karbonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałbym zobaczyć zdjęcie z jasnego wnętrza szczególnie koło dywanika w okolicy pedałów czy da się tam utrzymać czystość bo moje ciemne (bo czarne nie można jego nazwać) brudzi się bardzo, a najbardziej koło podnóżka, a po zimie to normalnie :shock:

tak samo jest w miejscach gdzie codziennie dotyka się rękami czyli miejsca, w których ciągnie się za drzwi przy zamykaniu, u mnie w expression nie ma rączki do zamykania drzwi od wewnątrz (wiem że w dynamic i wyżej jest) i od razu widać używanie, więc nikt mnie nie przekona że jasne wnętrze jest lepsze :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Długo biłem się z myślami, którą kolorystykę wybrać. W sumie, jeszcze siedząc w salonie i konfigurując auto myślałem o tym.

Koniec końców wybrałem ciemne. Jasne jest super, okrutnie mi się podoba (ale juz mojej żonie mniej ;P ), poza tym jednak przeważyła obawa o utrzymanie jasnej tapicerki. Z jednej strony piszecie, że nie ma z tym kłopotów, ale z drugiej... znam swoją rodzinę :mrgreen:

 

Miałem obawy, jak będzie razem grało ciemne wnętrze, dodatkowo przyciemniane szyby. mimo wszystko nie chcę, by z tyłu rodzina jeździła "trumną" :( Dlatego dołożyłem okno dachowe.

 

Pzdr,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!