Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamoknięte auto


Cypisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem od miesiąca posiadaczem Scenica, rok prod. 2001, z dwoma szyberdachami. Dzisiaj spotkała mnie przykra niespodzianka - po całodziennych intensywnych opadach deszczu stwierdziłem znaczne ilości wody pod dywanikami pod nogi na miejscu kierowcy (blisko 5 centymetrów nad dywanik). Dobre pół godziny zajęło mi wybranie tej wody. Zastanawiam się teraz, skąd ta woda mogła się tam znaleźć? może jakie kanaliki zatkane były czy co. Oba szyberdach zamknięte były i szczelne i za bardzo nie mogę zlokalizować źródła przecieku.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek w meganie, po stronie pasażera. Musiało cieknąć gdzieś za deską rozdzielczą. Rozbierz tapicerkę jeśli tego nie zrobiłeś, bo pomimo że może się wydawać, iż jest ona sucha, tak naprawdę wszystko dalej pływa. U mnie była pod nią gąbka, która nie puszcza wody na zewnątrz (chyba że są jej znaczne ilości), także na oko było już sucho, a pod spodem prawdziwy potok. Na całe szczęście po kolejnych deszczach było sucho:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj się z tym rozprawiłem - powodem powodzi w aucie były nieszczelne kanaliki odpływowe (jak zdjąłem te "końcówki" rurek odprowadzających wodę, to wypadły z nich dosłownie 4-centymetrowe korki z mułu i piasku).

Teraz jak wylewam wodę na dach, to wszystko elegancko leci do nadkoli i stamtąd na zewnątrz ;-)

Jednak musiałem rozebrać pół auta, żeby się dostać do tylnych odpływów.

A woda z przodu u mnie kapała z tamtego plastiku gdzie jest sterowanie szyberdachu, immobilizera i światełek wewnętrznych. Też nieszczelność kanalików ;-) Ale już jest gitara.

Pół godziny - do godziny MAX pracy ;-) Ręce tylko trochę bolą od rozkręcania podsufitki i plastików <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo ... 3 z 4 kanalików były zapchane ... po czyszczeniu - czysto sucho i przyjemnie ....

A cha polecam wymontowanie wszystkich wykładzin ... bo te gąbki zaczynają brzydko pachnieć z czasem jak się ich nie wysuszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie te kanaliki można znaleźć i jak wyczyścić te kanaliki / odpływy? ja wykręciłem fotele, rozebrałem tapicerkę przy słupkach drzwiowych, wyciągnąłem wszystkie dywaniki (faktycznie mocno nasiąknięte, właśnie je suszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie kanaliki widać gołym okiem, jak masz odsunięty szyberdach, to w rogach przednich znajdują się otwory, spróbuj tam wprowadzić dosć gruby drut (żeby się nie wyginał za bardzo) i przepychaj konsekwentnie. Jak odkręcisz tylne części nadkoli to tam powinien wisieć wężyk z taką dziwną końcówką. Zdejmij tą końcówkę (ja je wszystkie wyrzuciłem), i z drugiej strony też wsadź drut i poprzepychaj. U mnie wypadł spory korek mułu i syfu. A woda teraz ścieka elegancko na bieżąco.

 

Z tylnymi kanalikami jest gorzej. Też mają swój początek na rogach szybru (tylne rogi). Ja zacząłem tam się dobierać od bagażnika. Zdjąłem plastiki, półkę, boczki w bagażniku, opuściłem podsufitkę odkręcając wcześniej rączkę-uchwyt nad bocznymi tylnymi drzwiami. Tam znalazłem biały wężyk, który uszczelniłem przy samym źródle. Sprawdziłem, gdzie ma ujście ów wężyk i również zdjąłem i wywaliłem te końcówki, przez które wężyk wody nie odprowadza tylko zalewa nam gablotę. Wystarczyło pociągnąć wężyk do siebie na wysokości tylnej lampy ;-)

 

Na noc zostawiłem do wysuszenia, teraz jest znacznie lepiej, już to złożyłem i jest malina <piwko> :) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcisz tylne części nadkoli to tam powinien wisieć wężyk z taką dziwną końcówką. Zdejmij tą końcówkę (ja je wszystkie wyrzuciłem), i z drugiej strony też wsadź drut i poprzepychaj. U mnie wypadł spory korek mułu i syfu. A woda teraz ścieka elegancko na bieżąco.

:oops:<piwko>

A czy ta tylna końcówka ma kształt cylindra z ruchomym dnem? Ja właśnie coś takiego znalazłem pod samochodem i nie wiem właśnie czy to jest właśnie ta końcówka. Jutro rozbieram drugi bok i robię z nim porządek:)

Dziękuję za wszystkie rady, naprawdę bardzo mi pomogły.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta tylna końcówka ma kształt cylindra z ruchomym dnem?

Dokładnie tak. Przez to ruchome dno muł się zatrzymuje i blokuje wyjście dla wody i stąd powódź. Ja wyrzuciłem te cylindry, a te rurki wsadziłem tam, gdzie były i na razie szafa gra ;-) 2 ulewy były a w samochodzie suchutko <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i z znowu muszę się zwrócić do szanownych forumowiczów o radę. Dokonałem dokładnego udrożnienia kanałów odpływowych z szyberdachu, faktycznie było tam sporo mułu. Zacząłem również suszenie wyłożenia podłogowego - skończyło się to na kompletnym demontaż przednich foteli oraz schowków znajdujących się po przednimi fotelami i pod nagami pasażerów siedzących na tylnych fotelach. Odłożyłem wygłuszenie podłogowe do dokładnego suszenia i zauważyłem, że po kolejnym deszczu znowu zebrała mi się woda w podłodze między fotelem kierowcy a pasażerem z tyłu, natomiast obok było sucho. I teraz moje pytanie skąd ta woda się mogła znaleźć? Ponadto zaobserwowałem przy gwałtownym hamowaniu chlupot zebranej wody, tak jakby była gdzieś zebrana w karoserii. I gdzie ta woda może się znajdować i jak ją spuścić

Liczę na pomoc forumowiczów

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie ta woda może się znajdować i jak ją spuścić

W progu <ok>

W Megance są otwory technologiczne zaślepione czarną podłużną gumką - wyjmij ją i woda sama będzie regularnie wypływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem udrożnienia kanałów odpływowych z progów - woda spływała z tego otworu dobre 5 minut, z początku silnym strumieniem, potem coraz słabszym. Obecnie auto przeczekało dwie porządne ulewy i nareszcie w aucie jest sucho

Dziękuję wszystkim za rady

Pozdrawiam

Cypisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!