Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak kontrolki ręcznego


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, od 2 miesięcy jestem właścicielem Scenica IIphI i mam pytanie odnośnie kontrolki hamulca ręcznego, w instrukcji wyczytałem, że po zaciągnięciu ręcznego powinna palić się kontrolka na wyświetlaczu u mnie nigdy ta kontrolka jeszcze się nie zapaliła :-( mam więc pytanie jak jest u was? <piwko> a jeśli się zapala co może być przyczyną jej braku? :oops: Dodam tylko, że ręczny działa bez problemów i poza kontrolką wszystko jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że powinna się świecić. Jeżeli ręczny jest automatyczny to za wyświetlenie kontrolki odpowiada moduł zespolony w kabinie, a jeżeli zwykły to należałoby sprawdzić włącznik ręcznego gdzieś przy dźwgni. W wyświetlaczu za wyświetlenie kontrolki ręcznego odpowiada pin nr.10 w złączu szarym 30-ścieżkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczny jest automatyczny i dioda na przycisku do spuszczania ręcznego się pali, wiec dziś zobaczę czy na tym pinie jest prąd po włączeniu recznego

 

[ Dodano: 2010-08-10, 19:30 ]

No to dziwna sprawa bo u mnie nie ma 10 pinu w szarej kostce jest wolne miejsce. Ma może ktoś jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

W wyświetlaczu za wyświetlenie kontrolki ręcznego odpowiada pin nr.10 w złączu szarym 30-ścieżkowym.

Ta uwaga dotyczy tylko wersji z hamulcem ręcznym mechanicznym. Przy hamulcu elektrycznym kontrolka jest sterowana przez CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź włącznik, może tylko zaśniedziały styki, albo cały będzie do wymiany.

gdzie ten włącznik się znajduje w mechanizmie ręcznego ?

dodatkowo gdzie powinno być podpięte zwalnianie ręcznego awaryjne? u mnie jest pod autem ale linka nie ma rączki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam inaczej czy widziałeś że wcześniej świeciła? Dioda na rączce się zapala i gaśnie adekwatnie do czynności? Było coś robione przy liczniku w między czasie? Możliwe że trzeba włączyć w liczniku info o ręcznym, podpięcie pod clipa i do sprawdzenia.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wcześniej nie świeciła (tzn od ok 2 miesięcy mam auto i nie świeciła no chyba że na zapłonie razem z kontrolką oleju itp. po odpaleniu wszyskie czerwone kontrolki gasną)

-dioda na rączce działa ok a na wyświetlaczu brak komunikatów o ręcznym

- przy zegarach nic nie robiłem jeszcze

- niestety clipa jeszcze nie mam

- może mieć to coś wspólnego że pod autem mam linkę do spuszczania ręcznego ale nie ma na niej rączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linki i braku rączki to normalka w Grand SCII PHII, krótkie też chyba tak mają.

Możliwe że trzeba powypinać wszystkie złączki i ponownie je powpinać, sprawdzić czy nie są zaśniedziałe styki, czy nie ma przetartych przewodów/uszkodzonych.

Tak to tylko przychodzi mi do głowy tylko wyłączone wyświetlanie info w liczniku. Możliwe że wcześniejszy użytkownik wyłączył automatyczne zaciąganie komputerem w ustawieniach hamulca ręcznego oraz w liczniku i dlatego to tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie zaciąganie, zwalnianie ręcznego działa ręcznie, również jest ok. Popatrzę po instalacji, dzięki za rady, jak rozwiążę problem to na pewno dam znać.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według dialogysa przy tej usterce powinno się postępować zgodnie z poniższym diagramem.

 

Nie radziłbym jednak doprowadzać do wywołania usterki tego hamulca bo prawdopodobnie błąd skasujesz tylko clipem lub czymś podobnym.

Prawdopodobnie licznik nie jest skonfigurowany do hamulca automatycznego tak jak to wcześniej zauważył karllo.

Jeszcze jedna ważna rada: zanim zaczniesz rozłączać wtyczki od hamulca to obowiązkowo odłącz akumulator lub wyjmij bezpiecznik 25A od hamulca pod siedzeniem kierowcy. W przeciwnym wypadku stały błąd na wyświetlaczu masz murowany.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!