Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w bagażniku


yetiwest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po deszczach zauważyłem że mam wodę w bagażniku. Kiedyś myślałem że leci mi przez lewą tylną lampę więc ją uszczelniłem silikonem. Auto ostatnio stało przez 17 dni zaglądam do bagażnika mokro. najdziwniejsze jest też to że na kole zapasowym jest też woda jak ona się tam dostała pojęcia nie mam musiała by cieknąć centralnie na środek bagażnika i przemakać przez tapicerkę, natomiast tapicerka sucha. Poprzedni właściciel miał jakąś stłuczkę w tyłek czy przez to może się dostawać woda do bagażnika??

Pomóżcie nie chciałbym żeby mi Meganka pokryła się rudą.

 

Na zdjęciu jest zaznaczone gdzie zbiera się woda(pod lewym reflektorem w rogu), może to ułatwi sprawę. Wybierałem ją ścierką bo innej możliwości nie ma :evil:

auto.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz inną uszczelkę? Wskakuj do bagażnika a druga osoba niech leje wodę wężem. W ten sposób możesz mniej więcej namierzyć przeciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie miałem ten sam problem ale go już opanowałem pod zderzakiem plastikowym z tyłu znajduje się taki zderzak aluminiowy który jest przykręcony na takich gumowo aluminiowych podkładkach które uszczelniają wlot do bagażnika pewnie któraś popuściła ja po prostu odkręciłem te blachy co trzymają uszczelkę i wpuściłem w ten otwór piankę montażową uszczelniła idealnie a uszczelki dodatkowo przykręciłem na silikonie a woda na kole zapasowym znalazła się w czasie jazdy albo po-prostu parowała skraplała się i prosto do koła ciekło .

PS. jeszcze jak ktoś ma hak holowniczy to musi uszczelnić wlot kabelka od wtyczki bo tam mi też zaciekało nie dużo ale ciekło teraz mam bagażnik suchutki !!!!uszczelki - silikon pianka montażowa!!!!! gdzieś na forum jest opis ze zdjęciami jak to robiłem tylko nie mogę tego znaleźć? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz inną uszczelkę? Wskakuj do bagażnika a druga osoba niech leje wodę wężem. W ten sposób możesz mniej więcej namierzyć przeciek.

Woda ma swoje ścieżki - może wpływać w innym miejscu niż wypływa więc wskakiwanie do bagażnika to marny pomysł Taka jest cena kupowania auta po wypadku ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie a mianowicie:

Przejście instalacji elektrycznej z nadwozia do klapy bagażnika jest w gumowym wężyku który kończy się uszczelką wciskaną w otwory w karoserii. Po wyjęciu tejże uszczelki z nadwozia była cała jakby pokryta kamieniem taki biały nalot uszczelniłem to połączenie. Pozostaje mi teraz czekać i sprawdzać stan wilgoci w bagażniku.

 

 

Wielka kicha woda nadal dostaje się do bagażnika jutro będę demontować zderzak i lampe którą wcześniej uszczelniałem. Po prostu idzie dostać szału :evil:

Na koniec sobie zostawiam Klapę bagażnika być może przez montaż lewego zawiasu dostaje się woda i cieknie wewnątrz autem aż do wskazanego miejsca na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!