Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa tempomat


jw23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, mogę mogę ustawić prędkości na tempomacie.

Ale po kolei...

Włączam tempomat na desce rozdzielczej (objawy takie same przy funkcji ograniczenia i regulatora prędkości), na zegarach zaświeca się ikonka od tempomatu.

Na wyświetlaczy pojawiają się "kreski" do wprowadzenia prędkości. I tu zaczyna się problem...

Nie mogę ustalić prędkości, przyciski na kierownicy (+, -, R, O) mi nie reagują. Wciskam mocniej, słabiej, nic się nie dzieje.

Przedział prędkości w jakiej sprawdzałem tempomat to: 40-150km/h.

Po wyłączeniu tempomatu na desce słychać tylko krótkie piknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie siadły Ci przyciski przy kierownicy. Samo włączenie tempomatu, ogranicznika jak i jego wyłączenie poprzez dźwięk jest dobrym objawem i tak powinno być. Natomiast potem kiedy już jedziesz powiedzmy 60 km/h i masz włączony tempomat to puszczaj nogi z gazu/sprzęgła/hamulca, auto będąc na biegu hamuje silnikiem i wtedy naciśnij + przy kierownicy ( możesz dłużej przytrzymać wciśnięty ). Dobrą reakcją jest miganie/mignięcie ikonki przy zegarach. Potem on już sam utrzymuje prędkość. Tak powinno być. Przynajmniej u mnie tak to działa. Próbuj może zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to być może niedługo padnie Ci tasiemka airbag'u tempomatu w kolumnie kierownicy. nic nie rzęzi przy kręceniu kierą?

Słychać takie delikatne (ciche) szorowanie przy pewnym położeniu kierownicy.

Narazie ikonka od airbagu nie świeci się. Mam nadzieje że ta tasiemka nie padła.

A tak na wszelki wypadek zapytam, czy droga ona jest? I czy można ją wymienić we własnym zakresie?

Już wiem, że w ASO za części zapłacił bym 880zł.

Bo do megi II ta taśma jest razem ze zwijaczem i z dwoma przyciskami do tempomatu - jest to jeden cały moduł (nie można tego kupić oddzielnie).

A poza tym w zależności od samochodu szerokości tych tasiemek są inne. Trzeba podawać numer nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Naprawiłeś ten tempomat, bo od wczoraj mam ten sam problem (na kompie pokładowym błąd "usterka elektroniki) tylko, że u mnie tempomat nie reaguje w ogóle, ale za to ogranicznik prędkości mogę włączyć/wyłączyć i przyciskami z kierownicy ustawić zadaną prędkość więc przyciski/taśma jest chyba ok ?

Znalazłem na forum, że komuś wyskoczył ten błąd po wymianie klocków, ale temat zamknięty więc nie wiadomo jak dalej się potoczyła sprawa, a ja wczoraj właśnie wymieniłem klocki tylne :(

Ma ktoś pomysł czy tylko CLIP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

NFT pewnie koledzy od 2010 roku się pozbyli problemów ;p

Powiem Tobie, że mam taki sam problem :( Od kupna samochodu myślałem, że nie umiem włączyć tempomatu a tu wychodzi na to, że może on nie działa ;/

Włączam tempomat na desce rozdzielczej (objawy takie same przy funkcji ograniczenia i regulatora prędkości), na zegarach zaświeca się ikonka od tempomatu.

Na wyświetlaczy pojawiają się "kreski" do wprowadzenia prędkości. I tu zaczyna się problem...

Nie mogę ustalić prędkości, przyciski na kierownicy (+, -, R, O) mi nie reagują. Wciskam mocniej, słabiej, nic się nie dzieje.

Przedział prędkości w jakiej sprawdzałem tempomat to: 40-150km/h.

Po wyłączeniu tempomatu na desce słychać tylko krótkie piknięcie.

Wszystko to samo, jedyna różnica, że u mnie nie słychać piknięcia, tylko zielony/pomarańczowy symbol na desce.

Dodatkowo, mam też ten objaw co kolega:

Słychać takie delikatne (ciche) szorowanie przy pewnym położeniu kierownicy.

Widzę, że minął miesiąc odkąd napisałeś, może poradziłeś sobie jakoś z tym problemem? Albo ktoś inny by nam pomógł ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!