Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kilka prostych pytań o megankę...


remuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem świeżym posiadaczem 3 drzwiowej meganki 1,5 dci z 2003 roku i mam kilka pytań z różnych dziedzin...

1. Czy da się odpalić sam zapłon by podgrzać trochę świece?? czy komputer sam tym steruje i sam odpowiednio długo je grzeje??

2. Drzwi pasażera nie zawsze chcą mi się otworzyć z pilota. Po otwarciu zamków trzeba lekko "puknąć" pod klamka i dopiero wtedy można otwierać. Padły mikro styki??

3. Nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby (dość chyba popularne w megankach). Gdy włączam spryskiwacz tylnej, spryskuje mi przednia szybę. Coś z pompka??

4. Przy otwieraniu trzeszcza mi drzwi, szczególnie pasażera. Smarowałem WD-40 ale bez skutku raczej.

5. Czy jazda pomiędzy 2000 a 4000 tyś obrotów jest najbardziej optymalna dla takiego silnika??

6. Przerywa mi oryginalne radio CD, szczególnie na nierównościach. Wymiana??

7. Jak wrzucę bieg, to czuje luzy wajchy na boki. To normalne??

8. Co oznaczają wybite nr na takiej klamrze z lewej strony (ja się patrzy na wprost silnika) trzymająca chyba jakaś poduszkę i silnik??

9. Nie działa mi otwieranie klapy bagażnika z pilota. Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3 Poszukaj opisu naprawy pompki (jest do MI phII, ale w MII jest to takie samo rozwiązanie). Wątek jest chyba nawet przyklejony. Częsta przypadłość Renówek.

Ad. 4 Prawdopodobnie to trzaski z ogranicznika drzwi. Smarowanie nic nie pomoże. Albo się przyzwyczaić, albo kupić uzywany sprawny.

Ad. 6 Przed wymianą warto otworzyć odtwarzacz i wyczyścić wacikiem i spirytusem soczewkę. Ewentualnie uzyć specjalnej płyty czyszczącej optykę.

Ad. 7 Tak

PS. Nie uzywaj tak często entera pisząc posty. To tak od Administracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.9 Klapa bagażnika nie otworzy się sama po naciśnięciu tego przycisku. Kiedy jest zamknięty samochód i naciśniesz ten przycisk na karcie to wtedy możesz podejść do bagażnika i go normalnie otworzyć a reszta samochodu pozostaje zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Komputer sam steruje podgrzewaniem świec , nasza "praca" ogranicza się do włożenia karty w czytnik ,wciśnięcia sprzęgła i naciśnięcia przycisku start .

 

Da się odpalić sam zapłon by podgrzać trochę świece. Wrzucasz jakiś bieg (np.1), wciskasz hamulec i wtedy start. Zapalą się kontrolki, pokaże lampka od podgrzewania świec, a samochód nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!