Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.9 dci 2007 z filtrem cząstek st


madad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Proszę o pomoc!

Mam pewien problem z mocą w swojej megance tzn wygląda jakby turbina na 1 i 2 biegu włączała się zbyt późno ok. 2300 - 2400 obr/min "występuje dziura"

Najpierw opiszę co zostało zrobione:

W salonie nie znaleziono żadnej usterki

Wyczyszczony ERG - bez zmian

Wymieniłem przepływomierz na nowy ale zamiennik - błąd przepływomierz a właściwie jego brak nawet po skasowaniu błędu - wróciłem do starego.

Mocno zdenerwowany wypiąłem wtyczkę z przepływomierza iiiii ................

 

Samochód jeździ normalnie brak dziury turbina zaczęła włączać się przy ok 1800 obr/min. I najważniejsza sprawa spadło spalanie ok 0,7 l/100 km a przynajmniej tak pokazuje komputer, jest i minus samochód nie chce zapalać udaje się po 3, 4 razem.

Usłyszałem od różnych mechaników różne opinie np. powodem jest filtr cząstek stałych i trzeba go wyciąć ale jakoś nie szczególnie te opinie przypadły mi do gustu, tym bardziej że wypinam przepływomierz jest dobrze wpinam źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fender1977, hehe...mój przejechał w 3 lata 280tkm... <piwko>

madad, pożycz przepływkę o takich samych numerach od kogoś znajomego i spróbuj jeszcze raz pojeżdzić.O zamiennikach możesz zapomnieć...są do bani.Lepij kupić używaną dobrą niż zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennikach możesz zapomnieć...są do bani.Lepij kupić używaną dobrą niż zamiennik.
święte słowa <piwko> sam to przetestowałem.

madad, czy masz sprawny czujnik ciśnienia doładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

Zamówiłem nową zobaczymy co będzie po założeniu

co do czujnika to nie był sprawdzany i myślę, że jest ok bo skory wypinam przepływę do samochód sprawuje się dobrze

 

Zapoznaj się z regulaminem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madad, jeśli wolno spytać, ile za przepływkę?

A co do czujnika, to u mnie był walnięty a gdy odpinałem przepływkę, auto lepiej się zachowywało. Sprawdzić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna nowa przeplywka siemensa to koszt kolo 500pln jak sie dobrze poszuka. Podobno nie moza jezdzic bez czy z odpieta przeplywka, bo komp bedzie dobieral usrednione dawki paliwa i auto pali wiecej niz powinno. To jest czujnik masy powietrza i normalne, ze im chlodniej tym auto bedzie zapalalo gorzej, no przynajmniej u mnie tak bylo, w upalach palil niezauwazalnie gorzej, ale jesli juz temp spadla to krecil kilka sekund. Zapalal zawsze jednak za 1wszym razem.

Sugieruje poszukac uzywki, chodza po 150-200pln, tez same sa oplach, wiec wybor spory.

U mnie jest jakis efekt przymulenia kolo 1800obrotow, jakby sie zacinal, ale jak wcisne gaz to leci do przodu, ale jakbym zaczela operowac w tym zakresie oborotow 1800-1900 jadac po prostej to silnik nawet potrafi szarpnac lekko jakby go cos przyduszalo.. moze EGR, ale na cieplym robi to samo, wiec nie wiem, komp nie pokazuje niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie wrzucić jakiś namiar na te czujniki?

a proszę, coś takiego : http://allegro.pl/item1177086331_renault_m...nienia_kol.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!