Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Ćwierkający" wentylator nawiewu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem i byłabym wdzięczna jakby ktoś mi pomógł.

Zauważyłam w swojej megance że przy włączaniu nawiewu włącza się silniczek który terkocze i nie zamierza się wyłączać. Nie jest to chyba normalne.

 

Zastanawiam się jak dostać się do tego? Bo słyszę to gdzieś w okolicach lewej strony i jak domyślam się chyba gdzieś od kolumny kierownicy się trzeba dostać?? może się mylę :)

Ale proszę o pomoc??

 

Jak się tam dostać???? bo nie widzę na całej desce rozdzielczej zaślepek , śrubek ułatwiających dostanie się. Nie chcę porozwalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest caly temat o tym, poszukaj. To jest silniczek sterujacy klapka zamykania/otwierania obiegu wewnetrznego. Jest to dosc czesta przypadlosc meganek niestety.

 

A co do zdjecia gornej czesci deski, to musisz sciagnac zaslepki glosnikow na podszybiu i pod nimi sa srubki, ale to tez jest opisane w tamtym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Chcialem wrocic do tematu cwierkania w wentylatorze MII. Czy ktos wymontowywal wentylator i czyscil go i smarowal? Zastanawiam sie czy atakowac paskudztwo samemu, ale zanim rozbebesze pol auta, milo by bylo wiedziec czy to w ogole ma sens ;-)

 

Dzieki z gory!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem auto na gwarancji to zgłosiłem ćwierkanie wentylatora w ASO i problem rozwiązali, ale jak, to nie mam pojęcia. Powiedzieli, że wpadł liść i już. Kilka tygodni temu znów zaczęło ćwierkać tak samo jak wtedy. Zakładając, że to liść dostałem się do komory filtra kabinowego i przy włączonym na maxa wentylatorze dmuchałem sprężonym powietrzem do tej komory. Sprężone powietrze kierowałem ku górze naprzeciw napływającego powietrza od wentylatora i po pewnym czasie wypadł winowajca czyli liść. Nie widzę natomiast możliwości rozebrania wentylatora ani okolic. Wygląda mi to na jeden duży moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo,cwierka na pierwszych dwoch biegach,albo raczej tak delikatnie terkocze.Robilem tak samo co KOSZALEK OPALEK (Zakładając, że to liść dostałem się do komory filtra kabinowego i przy włączonym na maxa wentylatorze dmuchałem sprężonym powietrzem do tej komory. Sprężone powietrze kierowałem ku górze naprzeciw napływającego powietrza od wentylatora i po pewnym czasie wypadł winowajca czyli liść. ) Pomaga na dwa,trzy miesiace.Pozniej znowu jakis kawalek lkiscia wpadnie i terkocze,skad one sie tam biora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy da się operację psikania powietrzem czy olejem po wentylatorze od strony filtra ppyłkowego w Secenic II ?

Wczoraj wymieniłem rezystor dmuchawy i zaobserwowałem że ćwierka delikatnie na III biegu dmuchawy, na reszcie jest cicho. Na starym rezystorze (nie działał jedynie bieg IV) nie ćwierkał na żadnym biegu.

Załamałem się jak przeczytałem o tym wentylatorze bo z tego co się dowiedziałem trzeba by podnieść deskę rozdzielczą do góry. Nie chce mi się już bardziej demontować kokpitu bo boję się o późniejsze trzeszczenie plastików :oops:.

 

Czy ktoś to już robił w Scenicu II albo może powiedzieć czy od strony filtra ppyłkowego (dostęp od strony silnika pod szybą) można coś próbować zdziałać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

U mnie pojawił się też problem z ćwierkającym wentylatorem.

Mam pytanie dość konkretne. Co i gdzie trzeba zdjąć aby móc gdzieś wpsikać jakiś smar w spray'u? Czy da się gdzies tak dojść aby można było tulejki na silniku bezpośrednio przesmarować?

 

[ Dodano: 2010-01-05, 17:51 ]

Czy da sie jakoś dostać do silnika dmuchawy nie zdejmując całej deski rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
cięcie

Chodziło mi o dokumentację serwisową - Dokument MR364MEGANE6.pdf rozdział 61A - tam wszystko jest opisane krok po kroku.

Pozdrawiam

Rafał

 

Nie cytujemy całego posta, jeśli odpowiadamy bezpośrednio pod nim.

post-16077-1280920948_thumb.jpg

post-1-1280920948_thumb.jpg

post-1-1280920949_thumb.jpg

post-1-1280920950_thumb.jpg

post-1-1280920951_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj wymontowałem wentylator nawiewu (sposobem opisanym przez kolegę raf1234) celem przesmarowania, zajęło mi to 2 godziny. Przy okazji sprawdziłem szczotki, kończą się. Czy ktoś wie skąd zdobyć nowe?

Edytowane przez awow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegów.

Przepraszam,iż znów odgrzewam stary temat, ale nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia jak zamontować rurę nawiewu na nogi, którą odpiałem do wymiany wentylatora opisanym tu sposobem, nie wiem czy górna część wchodzi do środka tej dolnej idącej w progu do tyłu, czy ma nachodzić na nią?

thumb_hosting_zdjec_1396463345__20140402_190207.jpg

 

nie pamiętam też gdzie był zaczepiony żółty przekaźnik:

thumb_hosting_zdjec_1396463394__20140402_184809.jpg

 

a dodając coś od siebie: oto dwie górne srubki, z których zaznaczona to ta franca, która wprawia w szewska pasję:notacrook: widok od dołu, wiązka ja mocno osłania i praktycznie nie da się jej przesunąć, wchodzą dwa palce..

thumb_hosting_zdjec_1396463483__20140402_183347.jpg

 

a to ta cała blacha już wyjęta

thumb_hosting_zdjec_1396463566__20140402_153456.jpg

 

te śrubki i strzałką zaznaczony zaczep trzeba wykręcić:

thumb_hosting_zdjec_1396463607__20140402_185229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!