Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z nowymi głośnikami...


Rekomendowane odpowiedzi

Może troche pukam tutaj tych tematów, ale po zakupieniu głośników okazało się, że oryginalnie mam 4 montowane z przodu, ale bez zwrotnicy. Teraz zakupiłem głośniki ze zwrotnicą i tu pytanie, do zwrotnicy jaki kabel dociągnąć do wejścia ("to amplifier" - czyli od radia) z głośnika nisko czy wysokotonowego? i czy jak podciągnę od 1 głośnika to tracę połowę mocy, bo Renault jakoś dziwnie to wymyśliło ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie, czyli gdzie ma być gwizdek.

Jeśli montował byś go w drzwiach (np. w osłonach lusterek) to całość montujesz w drzwiach (kabel lecący pierwotnie do głośnika wpinasz do zwrotnicy i potem ze zwrotnicy do głośników).

Jeśli gwizdek chciał byś zamontować w podszybiu to ja bym zrobił następujący manewr.

Za kostką ISO przeciął kable, kabel lecący od strony radia wpiął w zwrotnice a potem do zwrotnicy powpinał kable lecące do odpowiednich głośników.

Te co na podszybie do złącz TW, te co do drzwi to WF. Potem zwrotnice schował bym "za radiem" lub za schowkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze w zasadzie za ciekawie nie masz, bo są tylko kabelki do wysokotonowca <piwko>

 

Zwrotnica w drzwiach ma pewną wadę, jak gwizdek chcesz dać poza drzwiami, bo albo musisz lekko rozwalić kostkę na słupku (dla mnie osobiście rozwiązanie nie do zaakceptowania) lub kupić org. kable z konektorami, a to już droga impreza.

Szukałem samych konektorów luzem, ale nic pasującego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonalne, wykonalne <piwko>

Tak jak pisałem, rozwiercasz kostkę i gniazdo w takim miejscu gdzie nie masz konektorów i puszczasz tam kabel (tanie, ale dla mnie mało elaganckie) albo kupujesz na szrocie instalację środka i drzwi lub kawałki instalacji i wtykasz ładnie konektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym co pisałeś wyżej, o przecięciu kabla, wydaje się najlepszym rozwiązaniem i chyba na nie sie zdecyduje, tylko musze, zobaczyć, czy 2 zwrotnice wejdą mi za radio..., a jak nie, to nie wiem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro, narazie stoi rozebrana, może pojade do kumpla elektryka, spróbujemy coś pokminić, a odkryłem coś ciekawego, we wtyczce ISO <piwko> Otóż jak macie wtyczke, tam jest ileś tych wejść, to w 4 przypadkach wchodzą po 2 kable na 1 wejście (akurat te kolory co idą do głośniczków), więc będe myślał co dalej :oops: Jutro pogrzebiemy, jak nie, będę pisał dalej tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!