Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pożegnanie i porównanie


gres

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 latach rozstałem się z moim scenikiem 2,0 klima+ gaz z łezką w oku :-( . Mam nadzieje, że poszedł w dobre rece do młodej rodziny. Przez te 2 lata doprowadziłem go do stanu praktycznie wzorowego jak na 12 latka. W ostatnim roku ani jednej awarii.

Za pomoc i informacje wszystkim bardzo dziękuję, gdyż było to moje pierwsze renault <piwko>

A teraz porownanie do merivy 1,7 CDTI 100km 2004 r. 95 tys. km

Scenic: lepsze wyciszenie silnika (benzyna), większy komfort resorowania, więcej miejsca z tyłu, o niebo więcej schowków, stoliki praktycznie w każdej wersji, większy bagażnik, lepsza widoczność, mniej brudzaca się tapicerka, nie tańczy na koleinach jak meriva.

Meriva: lepsze wyposażenie w moim przypadku, lepsze przyspieszenie na kazdym biegu, wiek, przebieg i wygląd. Lepiej wchodzi w zakręty. Lepsze światła. Jest dużo droższy :oops:

Ekonomika spalania na tym samym poziomie.

Mam nadzieje, że chociaż będzie bezawaryjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gres, a miał być Scenic 2.0 / 1.9 <piwko>

Różnica 6 lat jest bardzo duża, dlatego Meriva by pewnie wygrała w konfrontacji ze starszym Scenikiem, natomiast wypadła by blado z sII.

Niech się sprawuje Opelek, bo to też fajne auto :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02,

Ona nawet blado wypada przy S1ph1 <piwko>

totalny brak komfortu-bo-bo jest ciężka tylko nie wiem po co i dlaczego!!!!

Dobrze, że chociaż ma klimatronic, 2x el.szyber,ciemne szybki, aluski i ręczne lusterka :shock:

A scenica szukałem, ale same graty były, a 2,0 to ze świecą szukać :oops:

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02,

Na kolege zawsze można liczyć <piwko>

Ale obecnie nie widze dla siebie renault, bo jesli nie scenic 1 ph2 to co?

laguna 2-brrrr, modus- fuj, scenic 2-super rodzinne auto, ale opinie są negatywne. Dzis zaprowadziłem mery do mojego zaufanego mechanika na wymiane rozrzadu, filtrów itd. i mi mówi scenic II-be, meriva-aja :oops:

A jak mu powiedziałem, dlaczego mnie dawno nie widział (rok), bo scenic nie miał żadnej awarii to powiedział, że zaczyna się przekonywać do renault :shock: Znam go od wielu lat i to dla mnie szok.

 

Na koniec zagadka:

ile może wytrzymać oryginalny układ wydechowy w scenicu 98 r. :) (mała podpowiedź-auto z gazem!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie scenic 1 ph2 to co?

Znam ten ból, lekarstwem moim zdaniem jest Laguna II phII, która dzięki swojej poprzedniczce nie zrobiła kariery, a została poprawiona (wzgl. phI ) i teraz można kupić taką lalkę w niezłym wypasie za dobre pieniądze. A jak się trafi 2.0 dCi w czarnym kombi to dla mnie już więcej nie trzeba, mogę się nawet na coupetę zamienić <piwko>

ile może wytrzymać oryginalny układ wydechowy w scenicu 98 r.

Mój wytrzymał 9 lat, dokładnie rok temu wymieniałem cały wydech, na dniach będzie robiony łącznik elastyczny (w tamtym roku oszacowany na co najmniej 2 miesiące działania). Cały wydech był Bosala. Jak masz Eberspachera to powinien wytrzymać dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02,

Nie znam marki, ale środkowy wytrzymał 10 lat (kupiłem z dziurą <piwko> ) a tylni jeszcze jeździ :shock: , co prawda zewnętrzna blacha już prawie zeszła, ale nic nie pierdział, tydzień przed sprzedażą zaczoł dzwonić czasami ale moze to ta blacha własnie. Jak go kupiłem, to chciałem go od razu wymienić bo skorodowany był, a spec od tłumików mówi, że to oryginał i jeszcze polata i tak 2 lata przetrzymał jeszcze. Tak czy siak 12 lat to maly szok przy gazie. brawo renault!!!! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto było dogrzane to ok. Najgorsze dla wydechu jest odpalanie, przejechanie krótkiego odcinka i zgaszenie. Powstaje wtedy para wodna w wydechu, która się skrapla i zostaje w układzie, bo ten na krótkim odcinku się nie rozgrzeje i woda nie wyschnie. Wydechy są zabezpieczone antykorozyjnie od zewnątrz, a tak na prawdę rdza zżera je od środka <piwko> Długie życie wydechów zapewnia przejechanie już ok 10km za jednym razem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-P

Kończąc wydechowy OffTop <piwko>

Zaglądaj na forum i dziel się informacjami jak się sprawuje konkurencja, być może nie tylko Renówki są bezawaryjne :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbarann,

Dziekuję!

Dzis właśnie wymieniłem rozrząd, olej i filtry i zapłaciłem tyle, że pół scenica bym za to wymienił <piwko>

Ale kolegi autko to do piero jest bajer. Każdy, kto ma troche oleju w glowie sie za nim obejrzy :-P Gratulacje pieknego efektu! Silnik po tuningu???

 

Ja żałuje, że renault nie zrobiło wersji scenika RX4 z napędem tylko na przód( na podwoziu zwyklego), zamiast pchać się w 4x4 czego nie potrafią. teraz na rynku mielibyśmy tanie bulwarówki o bajeranckim wyglądzie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!