Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

koło dojazdowe do Megane II


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra nie bede Cie wiecej przekonywal-jesli Tobie dodaktowe 3 minuty (na odkrecenie przedniego koła-4 sruby) raz na jakiś czas robią róznice to ja juz naprawde się wiecej nie wypowiadam w temacie. Podałem ci rozwiązanie jakie ja u siebie zastosowałem. Mój znajomy ma CC i jeździ wogóle bez koła-bo twierdzi ze on gum nie łapie. Wiec niech każdy robi co lubi i wszystkim będzie dobrze.

Co do twojego pytania-nie niepatrzylem czy 15 wejdzie na przód poniewaz szukałem jak najmniejszego. Jakby dało się jechać z 12' to z takim bym jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ogarnąłem temat w zaprzyjaźnionym ASO. Jakby ktoś poszukiwał tej informacji, to fabrycznie (za dopłatą) do Renault Megane II i Scenic II wsadzano dojazdówki 125/80R15 i 115/70R15.

 

 

Znalazłem już sobie w Wawie gościa, który sprzedaje ten drugi wymiar i w porównaniu do koła kolegi Tommi3737 da to 1cm różnicy na szerokości i niecałe 4cm wysokości. Jak dla mnie warto sobie dodatkowo "zapchać" bagażnik, aby było to bardziej bezproblemowe - tym bardziej, że różnica jest minimalna.

 

 

Aha, co do ESP/ASR to faktycznie dowiedziałem się, że II zachowa się tak, że nic kasować nie będzie trzeba - natomiast przy III trzeba pamiętać, że może się zdarzyć sytuacja z przymusowym jechaniem na clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już sobie w Wawie gościa, który sprzedaje ten drugi wymiar i w porównaniu do koła kolegi Tommi3737 da to 1cm różnicy na szerokości i niecałe 4cm wysokości. Jak dla mnie warto sobie dodatkowo "zapchać" bagażnik, aby było to bardziej bezproblemowe - tym bardziej, że różnica jest minimalna.

 

4cm na cały obwodzie-czyli z kazdej strony dodatkowe 4cm... to moim zdaniem nie jest mało

 

Ale ciesze się że udało ci się znaleźć to czego szukałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4cm na cały obwodzie-czyli z kazdej strony dodatkowe 4cm... to moim zdaniem nie jest mało

 

Nie na obwodzie, a na średnicy. Więc z dwóch stron dodatkowe 4cm. Więc przyrównując Twoje koło do tego oryginalnego zyskujesz miejsce na trójkąt ostrzegawczy i lewarek. Serio, dla mnie różnica niewielka.

Ale ciesze się że udało ci się znaleźć to czego szukałeś...

 

Również się cieszę i dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co mnie uczyli, to 4cm na średnicy jest równe 2cm na promieniu......

 

Zgadza się. I? To dalej nie są 4cm na obwodzie i daje to 4cm różnicy na szerokość i na głębokość. Koło 105/70R14 będzie miało promień 10.5cm*0.7 + 7*2.54cm = 7.35cm + 17.78cm = 25.13cm. Zaś koło 115/70R15 będzie miało promień 11.5cm*0.7 + 7.5*2.54cm = 8.05cm + 19.05cm = 27.1cm. Zgadza się? Daje to niecałe 2cm na promieniu, czyli 4cm na średnicy.

A rozmiar ET?

 

Takiej informacji niestety nie posiadam. Jak będę to wiedział to napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje to niecałe 2cm na promieniu, czyli 4cm na średnicy.

No czyli dobrze zrozumiałem, 4cm na średnicy, lub 2cm na promieniu x2 czyli każdy punk na obwodzie jest od środka oddalony o dodatkowe 2cm, a nie jak wcześniej napisano o 4cm.

Nie na obwodzie, a na średnicy. Więc z dwóch stron dodatkowe 4cm.

W tym wypadku na średnicy byłoby o 8cm więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Ty umieściłeś koła w tym samym środku, ja przy dwóch tych samych krawędziach :) Ale jak to mówią "doesn't matter", bo każdy wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!