Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na wolnych obrotach drży nadwozie


lk73

Rekomendowane odpowiedzi

Autko niedawno zakupione i niestety odczuwam, że nie do końca chodzi tak jak powinno. A mianowicie, na wolnych obrotach daje się odczuwać drżenie jakie przechodzi na nadwozie. Silnik chodzi równomiernie, bez żadnego falowania. Co dziwne, nie zawsze tak jest na wolnych obrotach. O co tu chodzi ? Czy może być uszkodzona jakaś poduszka silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie ja miałem to samo ale po wymianie poduszki owszem drgania ustały już nie czuć ich prawie w środku ale za to niepokoją mnie dość silnie wibracje na silniku owszem ustępują jak się doda gazu na 1000obr ale przy 800 wydaje mi się że jak będzie tak dalej to znowu padnie poducha. Sprawdzałem lewą poduchę i wydaje się ok nie wiem jak z ta na skrzyni biegów... A więc jak jest u was?? mój silnik to 60KW...

Druga sprawą jest to że w zimie chyba tak ma być że dopóki wskazówka od temperatury nie dojdzie do pierwszej kreski to silnik chodzi na 900 obrotów dopiero potem spada na 800 u was też tak jest???

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By uniknąć wstrząsów i wyeliminować drgania powinno się wymienić wszystkie poduszki a nie tylko widoczną (zużytą) . W momencie zamontowania nowej , pozostałe są za miękkie i wypracowane więc drgania przenoszą się na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno się wymienić wszystkie poduszki a nie tylko widoczną

Czy ja wiem??

Jak od ręki byś kupował to sporo kasy by poszło jednorazowo na to. Wg mnie lepiej kupić tylko to co się zużyło.

Są części które wymienia się parami np sprężyny czy amorki itp a są takie które można wymieniać osobno i nie ma sensu wydawać kasy na coś co jeszcze spełnia dobrze swoją funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jest wymienić wszystkie od razu. Wymienisz jedną, kilkaset km, no może kilka tys km później będzie trzeba wymienić resztę. Mówimy o zwyczajnym zużyciu, przypadki nagłego zerwania poduszki pomijamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz lekkie drgania na postoju to zapewne padła Ci poduszka górna prawa (nad rozrządem). Ja władowałem Hutchinsona i jesyt ok. Na tej stronie masz tą poduchę:

http://www.quippo.pl/index.php?p1019,poduszka-silnika-586229

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja też miałem to samo drgania na wolnych obrotach, padło podejrzenie u jednego mechanika na koło dwu masowe, źle wyregulowane wtryski u drugiego mechanika. Na szczęście znalazł się trzeci mechanik i zrobił prosty test i najskuteczniejszy przy drganiach silnika bo poduszki wyglądały wizualnie ok. Mechanik kazał mi wsiąść do auta i odpalić silnik. Następnie uniósł silnik za łapę przy tej poduszce olejowej do góry i drgania ustały. Kazał mi wymienić poduszkę. Wymieniłem ją na Hutchinsona i jak ręką odjął. Koszt poduszki 220zł + 50zł wymiana. Stara poduszka po zdjęciu jest bardzo miękka - można ją wyginać na wszystkie strony i wygląda jak pocięta szlifierką. Nowa poduszka natomiast jest twarda jak kamień i nie idzie jej ruszyć w żadnym kierunku. Po za tym w starej poduszce można włożyć palec między nią a stalową obudowę, która ją otacza - w nowej guma dotyka tej stalowej obudowy. Z czasem poduszka się wyrabia i silnik siada - dlatego można tam włożyć palec. Mam nadzieje, że coś pomogłem <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a ja mam pytanie odnośnie sytuacji, w której nadwozie drży tylko i wyłącznie wówczas gdy temperatura silnika jest na tyle duża, że obroty biegu jałowego spadają z 900 do około 820 rpm i nie osiągnie ona poziomu temperatury optymalnej (normalnej pracy silnika). Oto przykład:

1. Odpalamy, temperatura silnika otoczenia, obroty na ssaniu ~900 rpm. NIE TRZĘSIE (PEWNIE ZA SPRAWĄ WYŻSZYCH OBROTÓW)

2. Temperatura na oko ~60 st., obroty spadają do ~820 rpm. TRZĘSIE

3. Temperatura na oko ~80 st., obroty wciąż na poziomie ~820 rpm. NIE TRZĘSIE (SILNIK ROZGRZANY).

 

Poducha na bank odpada. Teraz gdy jest cieplej wciągu dnia, temperatura silnika szybciej osiąga 80st. i już mnie ten silnik tak nie denerwuje. Pytanie jednak pozostaje... co to może być <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!