Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na wolnych obrotach drży nadwozie


lk73

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko jest to stwierdzić. Jak ja podjechałem sobie na warsztat, gościu popatrzał na poduche podczas pracy i próbował podważać breszką i nic nie wynalazł. Powiedział że jego zdaniem poducha jest jak najbardziej oki, a ja się uparłem i ją wymieniłem. Po tym zabiegu wszystkie problemy z dziwnym dźwiękiem oraz drganiami ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wskazówką na temat stanu poduszki olejowej może być prześwit między gumą a metalową obejmą. Jeżeli poduszka wygląda jak moja na zdjęciu to znaczy, że jest "sklepana". Nowa poduszka ma ledwo widoczną szczeliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem mój problem na poprzedniej stronie, teraz uściślenie i w moim przypadku rozwiazanie!

Po zerwaniu śruby łączącej pouszkę z silnikiem, wymieniłem równiez poduszkę (tą nad rozrządem) po wymnianie, silnik drżał, buczał, było głośno w aucie i nijak! Założona została poduszka nowa, ale będąca zaminnikiem - bodajrze Tureckiej firmy TCL - czy jakos tak!

Jak reklamowałem sprawę u mechnika, powiedział, że być może pozostałe poduszki się uszkodziły, jak silnik opadł na sanki!

Wymieniłem zatem, ale już w innym zakładzie (bliższym mojemu sercu ;-) ) drugą poduszkę główna pod akumulatorem, ale nic sie ne poprawiło! Wtedy dopiero po kilku telefonach min do ASO, padła diagnoza, że poduszka wcześniej wymieniona jest do d.u.p.y! No i że ten silnik, niezbyt chce ładnie pracować na kiepskich zamiennikach! Zmuszony zostałem zatem do kolejnej wymiany, tym razem założyłem lepszy zamiennik Hutchinsona (może przekręcam nazwę) i na tej poduszcze już wszystko chodzi jak należy!

Teraz pozostała mi reklamacja tego najtańszego zamiennika, złożyłem papiery i czekam na odpowiedź! Oczywiście sprawa idzie poprzez zakład, który mi tą pouszkę założył!

 

Tak więc z własnego doświadczenie - NIE POLECAM STANOWCZO, NAJTAŃSZYCH ZAMINNIKÓW, GŁOWNEJ PODUSZKI NAD ROZRZĄDEM!

 

PS

Teraz tylko wymienić czujnik cofania, bo brak świateł, no i sprawdzić dlaczego - nie świeci trzeci stop! Oj coś się chyba nie polubimy z ta Megana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim poduszka musi być do konkretnego silnika. Z tego co zauważyłem oryginały mają oznaczenia kolorystyczne. Niebieska jest do 1.5 a zielona do 1.9 i pewnie różnią się charakterystyką tłumienia.

Natomiast zamienniki są chyba klepane "jak leci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No nie do końca Bo hutchinson też smaruje kolorem jest jeszcze jeden kolor z tego co pamiętam ale nie wiem czy w megane był stosowany czy np od Clio czy Kangoo.

 

U mnie poduszka jest zajechana tak mocno że aż ściera gumę. Do objawów można dodać jeszcze że przy puszczaniu sprzęgła podczas jazdy albo redukcji biegów silnik jakby uderzał o budę. Śrubę miałem również jedną wygiętą ale to chyba podczas stłuczki ją jakoś pociągnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam . Scenica mam od 3 -mcy.Podczas wolnej jazdy - po wybojach ścieło śrubę od prawej poduszki , silnik opadając uszkodził prawą półoś , pękła też podpora-mocowanie tej półosi. W/g mojej opini śruba była nieoryginalna.Trochę to dziwne dlaczego silnik tak opadł- ok. 10cm.Jutro dojdą częsci i zobaczymy czy coś więcej się nie wykluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ile jest poduszek w silniku 1,5 dCi K9K 722 82KM 2003:

 

1. poduszka silnika górna (olejowa) nr 8200338372

2. poduszka skrzyni biegów 8200352861 (? nie jestem pewien numeru)

3. i jakaś łapa 8200042454 (? nie jestem pewien numeru)

 

może to ktoś sprawdzić i ewentualnie poprawić? będę wdzięczny

 

Swoją drogą w serwisie Renault krzyknęli mi odpowiednio 1. 682,00zł, 2. 307,00zł, 3. 253,00zł 4. robocizna 150,00zł

 

z tego co doczytałem HUTCHINSON-PAULSTRA jest dostawcą na pierwszy montaż tych poduszek

Edytowane przez daniello04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Odgrzewam ten temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na problem jaki występuje w moim Renault, mianowicie od pewnego czasu borykam się z wibracjami silnika na wolnych obrotach które przenoszą się na całe auto (nie ważne czy silnik zimny czy też ciepły). Wszystkie 3 poduszki silnika zostały już wymienione, dodatkowo wymieniłem kompletne sprzęgło, jednak niestety problem pozostał. Po podpięciu do kompa nie ma błędów, parametry pracy są ok. Posiadam instalację LPG jednak nie ma to raczej związku ponieważ silnik pracuje tak samo na benzynie jak i na gazie. Ktoś ma jakieś pomysły?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam ten sam problem co Damiano1990. Też wymieniłem 3 poduszki (2 od rozrządu i ta z dołu). Bez zmian. Dodam że obroty są stabilne i auto nie ma żadnych błędów. Dzieje się to w zakresie 1000-1100 obrotów, czyli na ssaniu jest masakra. Na dodatek jest to CC czyli całe drgania przenoszą się na dach i w środku nie da się wytrzymać. Po schowaniu dachu lepiej ale tez czuć na kierownicy, że drży oraz niektóre plastiki hałasują. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!