Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kiedy kończy się KOŁO dwumasowe?


bolom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Megane II ph II 2007 z silnikiem 1.5 dCi. Chciałbym sie dowiedzieć co będzie oznaka kończącego sie zywota koła dwumasowego? Czy miał już ktos taką sytuację, że musiał je wymienić, a jęsli tak, to jakie były symptomy?

Będe wdzięczny

Bolek - Nieporęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolom, Ciężkie i głośne odpalanie auta rano pod nocnym postoju. Drgania przenoszone do wewnątrz auta oraz problemy z wrzucaniem 1. U mnie takie objawy a jestem już po wymianie kompletu sprzęgła z dwumasą oraz wysprzęglikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian1000000, słuchaj - podjedź do sklepu z częściami zamiennymi gdzie są elementy do renówek i zapytaj ile będzie kosztować sprzęgło kompletne (kompletne to jest tarcza o docisk) bo wycisk (wysprzedać) występuje poza tym kompletem - i się dowiesz. Podaj swój rocznik, model silnika i skrzyni. A sprzedawca Ci na pewno podpowie - LUK czy Valeo ... I będziesz wszystko wiedział. Waśnisz sobie sprawę czy jest tam dwu masowe czy normalne sprzęgło z hydraulicznym niesprzęganiem.

POZDRAWIAM

PS.

W mojej megi, też tak myślałem, aż w końcu przyszło się co do wymiany i okazało się, że jest zwykłe sprzęgło. Ufff (bo dużo tańsze od dwu masa) :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trudno żeby w 1.4 16V była dwumasa. Tu masz jeden z objawów zużytego już koła dwumasowego:

.

Ale tak ogólnie Wam powiem, że chyba w dci-kach nieźle trzymają się dwumasówki... przynajmniej dosyć rzadko się słyszy żeby ktoś robił dwumase, w przeciwieństwie do 2.0 TDCI i 2.0 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazesz, Dwumasa występuje w autach z nagłym dużym przyrostem momentem obrotowym. W żadnej wolnossącej benzynie nie ma dwumasy. ;-) Wymiana nie jest fajna bo w zależności od części a bardziej ich jakości to coś koło 4 tys. za kompletne sprzęgło z dwumasą tak jak sie powinno wymieniać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benzynowych bez turbo dwumasa nie występuje, w silnikach 1,9 dci jest w wszystkich. A czy 1,5 dci to rowniez dotyczy czy też zależnie od mocy silnika? Wydaję się mi iz w 1,5 wersja słabsza jej nie posiada natomiast 74 kW i 76 kW takowe posiadają. Prawda to czy mam błędne informacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w benzynach występują koła dwumasowe.. W moim 2.0 16v
A to oznacznie silnika w twoim bolidzie F4R to nie przez przypadek informacja iż masz dmuchawę? Tak sie pytam bo nigdy nie spotkałem się z kołem dwumasowym w silniku wolnossacym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silnikach 1,9 dci jest w wszystkich

Pod warunkiem że nie jest to jednostka 102KM z meganek i sceniców I (i chyba lagun I).

 

/Post tylko w ramach informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!