Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kiedy kończy się KOŁO dwumasowe?


bolom

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę odbiegnę od tematu, ale koło dwumasowe z tego co pamiętam jest nawet w Volvo S40 1.8 16V

 

Możliwe, tak jak 1.8 Turbo grupy VAG i inne mocne benzyny które generują duże drgania mimo że mniejsze niż w dieslach. Dwumas ma amortyzować drgania z silnika do sprzęgła. Dla ciekawostki powiem że w Porsche są trzymasowe koła zamachowe które są praktycznie nie do zajechania no ale kosztują bodajże 12tys. EURO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo S40 1.8 16V

No to jakby to powiedzieć człowiek całe życie się uczy a i tak głupi się rodzi i głupi umiera :) . dobrze wiedzieć iż w wolnnossącym benzyniaku też mogę się z czymś takim spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megane ang, W Megane II jest to podobny koszt ~ 4k zł. Ja zdecydowałem się na wytrzymalsze sprzęgło i dwumasę i zapłaciłem 5k zł ale tylko dlatego, że planuje zrobić chipa tak na 160-170KM i ~400NM a to już jest za duże obciążenie jak na seryjne sprzęgło. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jednak okazało sie, że to nie koło dwumasowe a poduszki silnika.

Prosze podpowiedzieć ile tych poduszek i jakiego rodzaju jest w Renault Megane II ph II 1.5 Dci 106 KM 2007 rok Kombi.

Bede wdzięczny za wskazowki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wtrącę co do objawów: (podobno, wiem tylko ze słyszenia)

 

- dziwny szarpnięcie i odgłos przy uruchamianiu silnika

- j/w tylko przy gaszeniu silnika takie "zadygotanie" samochodu

- jak to określił znajomy mechanik "mrówki" na pedale sprzęgła (czyli przy położonej lekko nodze na pedale sprzęgła czuć takie wibrajce jakby ABS się włączył :) )

- stuki ale to już w późniejszej fazie rozlatywania się dwumasy

 

cena oryginału (w W-wie) samego koła to ok. 1700-1800 zł

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to określił znajomy mechanik "mrówki" na pedale sprzęgła (czyli przy położonej lekko nodze na pedale sprzęgła czuć takie wibrajce jakby ABS się włączył :) )

 

 

z tego co mi się wydaje, to po lekkim położeniu nogi na sprzęgło w każdym dieslu będzie czuć wibracje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

- dziwny szarpnięcie i odgłos przy uruchamianiu silnika

- j/w tylko przy gaszeniu silnika takie "zadygotanie" samochodu

Mam te objawy, zaczynam się bać :-) Jest szansa, że to poduszki? Bo w poprzedniej megi też mi na rozruchu było słychać takie uderzenia i się okazało że poduszki, bo tam nie było dwumasu?

(wiem, że odgrzałem kotleta, ale tak jest, ps. mogę wrzucić filmik jakie są objawy :) )

Dodam jeszcze, że czasami na biegach 3 i 4 w ok. 2-3 tyś obrotów dostaje chwilowej zadyszki i spalanie w ok. 9l/100 - ale dużo w mieście, ale i tak wydaje się dużo?

Edytowane przez brudijr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazesz, Dwumasa występuje w autach z nagłym dużym przyrostem momentem obrotowym. W żadnej wolnossącej benzynie nie ma dwumasy. ;-) Wymiana nie jest fajna bo w zależności od części a bardziej ich jakości to coś koło 4 tys. za kompletne sprzęgło z dwumasą tak jak sie powinno wymieniać. ;-)

 

 

A gdzie to wyczytałeś że w benzynie niema dwumasy???hahahaah Właśnie że są najpierw dokładnie należy coś sprawdzić a potem pisać ..Scenic 2.0 16v wolnossący jest dla przykładu na dwumasie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!