Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałki nurkowe - informacje


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Obiboc skoro masz te przekaźniki to i masz Farelkę i to w Megane II powinno wspomagać grzanie wystarczającą

No i tu powiem iz nie do końca jestem zadowolony , będę musiał rozebrać to cudo i sprawdzić czy coś się tam nie popaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż grzałek ukończony w 99.9% brakuje mi tylko oryginalnego bezpiecznika 60-70A i podstawki do niego.

Wszystko działa, jestem zadowolony, opis dokończę w ciągu kilku dni. Później podam też koszty, czas itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawisza1980, najlepiej bezpośrednio na grzałkach, będziesz mógł wtedy sprawdzić każdą osobno. Są 2 przekaźniki, do jednego są podłączone dwie grzałki, więc jeśli będziesz sprawdzał przejście na tym podwójnym to nie będzie wiadomo która świeca z tych dwóch jest spalona.

 

Dzisiaj skończyłem montaż, pierwszy test:

10stC na zewnątrz, po 4 minutach wiało już ciepłe powietrze. Auto na wolnych obrotach. W warunkach drogowych jeszcze nie sprawdzałem.

 

Edit: 15.11.2010.

 

Do opisu dołączyłem podłączenie elektryki. Zainteresowanych zapraszam do komentowania i zadawania pytań, dopóki jeszcze coś pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączam się do tematu: mam SCENIC 1.9 dCi z 2003 roku i niedawno odkryłem, ze posiadam w swoim aucie grzałki nurnikowe. Problem w tym, ze gdzieś wsiąkły same przekaźniki. Ktoś może mi pomóc i podać dane przrekaźników do tego auta? Numery seryjne, może zdjęcia itp.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziekuje za podpowiedź i zdjecia, nieco to mi wyjasniło. Napisałem grzałki nurnikowe a nie nurkowe - bo tak było napisane w katalogu Renault w servisie w Zgierzu k. Łodzi. Tak swoja drogą - ten mniejszy przekaźnik( czarny) w ktorym dokładnie miejscu się znajduje - bo są 4 z prawej strony i sa identyczne?

Pozdr dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja drogą - ten mniejszy przekaźnik( czarny) w ktorym dokładnie miejscu się znajduje - bo są 4 z prawej strony i sa identyczne?

 

W pierwszym poście masz w załączniku dokładny opis skrzynki bezpieczników. Zajrzyj tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pielgrzym1965, poczytaj na forum o sprawdzaniu świec żarowych - zasada działania i sposób sprawdzenia jest ten sam, tylko świece są w innym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość jaku_z_jelcza

A gdzie dostać takie grzałki nurkowe? Patrzyłem na stronie intercars i nie ma takich w ofercie, lub ew. podajcie jaki typ świec żarowych pasuje. Grzałki mam napewno ale nie grzeją bo auto się długo nagrzewa w zimie, w komputerze też są włączone bo sprawdzałem ale nie wiem gdzie znajdują się bezpieczniki od nich i przekaźniki. Auto to Scenic 1998 1.9DTi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!