Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj udało mi się ze znajomym uruchomić tempomat w mojej megi 1,6 16V. Skończyło się na wymianie kierownicy oraz dołożeniu przycisku w konsoli środkowej. Udało się włączyć tempomat za pomocą CLIPa jak również uruchomić funkcję wyświetlania tempomatu w liczniku. Więc wymiana licznika nie jest konieczna chyba, że komuś zależy na świecącej choince wokół prędkościomierza.

Pozdrawiam

Skrabi

Jutro dodam zdjęcia jak wyświetla się na starym liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrać zawartość eepromu liczników i porównać zawartości , zmiana w 2 komórkach i już wyświetla dane odnośnie tempomatu

W jaki sposób można tego dokonać? Trzeba posiadać interfejs do zgrywania z kości, która trzyma EPROM czy można to zrobić za pomocą urządzenia CLIP.

Zgrałbym EPROM z mojego starego licznika, który miał włączone sygnalizowanie grzania fotela i te brakujące wpisy/różnice wpisów zaimplementował do licznika z którego obecnie korzystam.

skrabi

Masz jakieś PrtScr z oprogramowania do CLIPu z którego korzystałeś? Ja znalazłem opcję włączania/wyłączania funkcji ogranicznika/tempomatu w liczniku, ale za nic nie mogę znaleźć funkcji sygnalizowania włączenia grzania foteli. Przy teście licznika ta kontrolka świeci się, ale tylko to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutownica / hotair i programator tam jest 24c16 można odczytać czymkolwiek ,ludi i inne proste programatory

Osobiście posiadam trochę bardziej "wypasiony" programator

Ja bym potrzebował z 2 - 3 wsady z rożnych liczników ( jeden by musiał być z bardzo wypasionego aby było co porównać ) i auto na podwórku i temat do opanowania

Grzanie foteli tylko w konfigu samochodu ( zawartość eepromu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączę stary licznik i pobawię się CLIPEM to porobię prtscr.

 

EDIT: 2012-11-04

 

No więc tak:

Do poprawnego działania wymiana licznika nie jest konieczna. Można w liczniku fabrycznie bez tempomatu i ogranicznika aktywować te funkcje CLIP-em. Co prawda te liczniki (przynajmniej u mnie) nie sygnalizują funkcji tempomatu i ogranicznika kontrolkami w liczniku, bo ich nie posiadają (oszczędności nie pozwoliły ich tam wlutować). Nie ma też świecącego ringu wokół wyświetlacza prędkości. Sygnalizowanie wybranej funkcji jest tylko na wyświetlaczu mozaikowym.

Jak ktoś potrzebuje tych kontrolek to wystarczy dobrać się do licznika i wlutować odpowiednie kolory diod SMD.

Co do aktywacji to wchodzimy najpierw w kalkulator tablicy rozdzielczej, następnie przechodzimy do zapisania konfiguracji i zmieniamy konfiguracją tempomatu z „BEZ” na „Z”. Przełączamy i już mamy wszystko aktywne.

 

Powodzenia !!

post-24044-0-19839900-1352040437_thumb.jpg

post-24044-0-53349500-1352040441_thumb.jpg

post-24044-0-10860600-1352040445_thumb.jpg

post-24044-0-80236100-1352040448_thumb.jpg

post-24044-0-41678500-1352040453_thumb.jpg

post-24044-0-13226300-1352040488_thumb.jpg

post-24044-0-38260000-1352040492_thumb.jpg

post-24044-0-61564200-1352040820_thumb.jpg

Edytowane przez Woytus
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus,

Wielkie dzięki za wyczerpujące informację, wytłumaczone jak trzylatkowi, kawał dobrej roboty. Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Czy wyśweietla się zapamiętana prędkość na górze licznika?

Edytowane przez danish1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus widzę, że masz rozpracowany licznik. Może wiesz czy można zmienić sposób wyświetlania chwilowego zużycia paliwa? Nie wiem jak w ph1, ale w ph2 pokazuje chwilowe spalanie w formie paska, a nie liczbowo. Drugie pytanie czy jest możliwa zamiana licznika na "analogowy" z wersji GT-Line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyświetlania aktualnego zużycia paliwa, to masz po prostu nowsze oprogramowanie w liczniku. Są dwa rozwiązania. Zamiana licznika jeden do jednego ze starym oprogramowaniem. Albo do obecnego licznika wgrania starej wersji oprogramowania. Ale nigdy nie wiadomo czy zmiana oprogramowania z PH1 nie wpłynie negatywnie na wyświetlanie informacji na liczniku.

Co do zmiany licznika na wersję „analogową” to temat już był na forum- poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy muszę zmienić kierownicę, aby włączyć tempomat?

Funkcja poprzez CLIP aktywowana. przycisk Połącz w gnieździe obok dźwigni zmiany biegów.

ale nic się nie dzieje, a tempomat nie działa.

Oto dashboard

post-53045-0-23013400-1354107033_thumb.jpg

 

Do I need to change the steering wheel to turn on the cruise control?

Function via CLIP activated. Button switch in the slot near the gear lever.

But nothing happens and the cruise control does not work.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wymiana kierownicy jest nizbędna ponieważ w wersji z tempomatem/ogranicznikem znajdują się na niej przyciski do sterowania tymi funkcjami.

 

Welcome

Replacing the steering is necessary because the version of cruise control / limiter are on the buttons to control these functions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Chciałbym najpierw spróbować włączyć funkcję i upewnij się, że to działa. Następnie kupić nową kierownicę.

Ale wydaje się, że dla sprawdzenia się przyciski.

Czy wiesz przycisków schematem połączeń i wartości rezystorów w tym schemacie? Z Renault Megane 2 nie jest odpowiedni.

 

Thank you.

I want to first try to activate the feature and make sure that it works. Then buy a new wheel.

But it seems like is being tested buttons.

Do you know of connection diagram buttons and resistor values ​​in this diagram? From Renault Megane 2 is not suitable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia to dopóki nie będzie zamontowana kierownica to tempomat nie zadziała.

Kierownica nie musi być nowa, wystarczy, że kupisz używaną na dowolnym portalu aukcyjnego z przyciskami do tempomatu, tak będzie szybciej i prościej i bez mozolnego podłączania kabli i szukania przycisków .

 

Schematów podłączenia przycisków nie posiadam, ale porozmawiaj z kolegą Woytus, może on Ci pomoże.

 

 

In my experience it will not be until the steering wheel mounted cruise control is not going to work.

The steering wheel does not have to be new, just buy used on any auction site with buttons for the cruise control, so it will be faster and easier and without laborious connecting cables and search buttons.

 

Wiring diagrams do not have keys, but Woytus talk with a friend, he can help you

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!