Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupiłem pedału gazu, ja mam symbol 180020023R LNKD UJ ale do 1.6 16v jest jeszcze 180100009R RKD R8 o co tu chodzi w tych oznaczeniach ?

Edytowane przez WALA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 180100009R jest stosowany w 1.5 DCi. Jeżeli chodzi o ten drugi to nie znalazłem w necie oznaczeń dotyczących silnika więc bardzo możliwe, że jest do benzyny.

WALA czy jesteś pierwszym właścicielem? Nie wiem czy informacje o pedale gazu przekazało Ci ASO ale mnie w ASO powiedzieli, że nie ma okablowania więc nie można aktywować tempomatu. W drugim stwierdzili, że jest wszystko ale nie wiedzą jak ominąć to, że nie ma takiej opcji w sterowniku sinika.

Trzeba trochę chłopaków zrozumieć. Nie dostają tak ekstra kasy za trudne przypadki i nie chcę im się pokombinować. Przynajmniej tak jest w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pedał. Co do oznaczeń, to te same są w dci jak w benzynie. Ten sam motor a inne pedały i odwrotnie a przynajmniej jest pięć rodzajów. Jestem pierwszym właścicielem i żeby nie ta lipna plastikowa kierownica to bym sobie d... niezawracał tym tematem. Po nr. VIN dostałem nr. pedału który powinien zadziałać, zobaczymy. Co najwyżej dostanę nim między oczy od żony. Pewnie masz ten sam pedał co ja, z tego co wiem wszystkie mają 6 pinów. Tylko coś w nich jest, co je rozróżnia

Edytowane przez WALA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak najbardziej. Czego mam szukać i co mam zrobić. Metoda kolegi cinas_ u mnie nie wypaliła. Może faktycznie muszę jeszcze ten pedał wymienić. Gdzie go kupiłeś? Jaki ma numer?

 

A no i może jakieś namiary na tych specjalistów. Obstawiam, że to gdzieś w Warszawie będzie.

 

Dodano: 28 maj 2014 - 22:23

Tak jak mówiłem, da się :)

A to nie jest czasem tak, że jak się zmieni pedał gazu to trzeba zrobić adaptacje w sterowniku silnika. I wtedy można podmienić plik konfiguracyjny i uaktywnić tempomat? Bez aktualizacji do nowszej wersji oprogramowania? Może to dlatego był ten pedał potrzebny.

Edytowane przez Wacholek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy to omówić prywatnie, ale z forum nie mogę wysłać do ciebie wiadomości, jakiś limit dzienny.Tempomat i ogranicznik działa jak z fabryki, i wszysztko pięknie świeci na czerwono i zielono

 

Dodano: 29 maj 2014 - 07:34

Dalej du... może to wina telefonu, że na pryw... nie mogę wysłać wiadomości

 

Wysłałem Ci namiary do siebie

Edytowane przez WALA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę dołączyć się do tematu tempomatu.

 

Niedawno zakupiłem auto Megane III z 2010r. Według danych technicznych powinien być z tempomatem. Także wszystkie rzeczy o które powinny być są. Natomiast nie aktywuje się przy przełączaniu przyciskami przy hamulcu ręcznym, ani w trybie tempomatu ani ogranicznika prędkości. Także przy okazji wymian cześci eksploatacynych byłem u mechanika i sprawdził na komputerze co może być problemem i niby jest wszystko ok na komputerze ale nie działa. Także mam pytanie czy zna ktoś kogoś z Zielonej Góry znającego się w temacie, oraz na co zwrócić uwagę przy diagnostyce, to znaczy gdzie może być ta funcja wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Do aktywacji tempomatu/ogranicznika prędkości nie jest potrzebny pedał przyspieszenia.

Pedały przyspieszenia różnią się tym że jeżeli tempomat/ogranicznik jest fabryczny to w momencie działania ogranicznika prędkości jeśli chcielibyśmy przekroczyć ta prędkość będzie wyczuwalny opór na pedale. po przełamaniu oporu samochód zaczyna przyspieszać. jeśli jest dokładany tempomat to po prostu tego opór nie będzie wyczuwalny.

Aby wszystko zadziałało musicie wszystkie elementy mieć podłączone czyli kierownica przycisk (licznik jak ktoś chce mieć kontrolki ale nie jest wymagany do prawidłowego działania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!