Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z własnych doświadczeń polecam wszystkim filtr Mann. Przede wszystkim jest też z węglem aktywnym, co nie zawsze jest opisane u sprzedawców. Poza tym łatwo się go wkłada. Zresztą ASO też chyba taki filtr wkłada. Wyjmowanie schowka niewiele daje, ale to dopiero się stwierdza po jego wyjęciu. A jeżeli ktoś robi to pierwszy raz nie może o tym wiedzieć. I po wyjęciu schowka wcale nie ma lepszego dostępu. Nie wiem dlaczego niektórzy piszą o jakichś liściach i zanieczyszczeniach za filtrem (na parowniku). U mnie nic takiego nie było. Zresztą nie polecam wpychania tam końcówki odkurzacza, bo łatwo pogiąć lamelle parownika. Polecam dobre oświetlenie. Koniecznie jest zdjęcie osłony plastikowej (przy nogach pasażera). Trzeba ją po prostu pociągnąć, bez żadnych narzędzi. Potem trzeba odkręcić dwa wkręty torx. Pierwszy jest skrajny z prawej strony tuż przy ścianie grodziowej. Drugi między silniczkami ustawiającymi nawiewy (są dwa te silniczki). Potem palcami ściska się dwa występy (są widoczne przy dobrym oświetleniu)i wyciąga się pokrywkę puszki filtra. Dalej filtr jest na widoku i trzeba go wyciągnąć. Włożenie nowego to formalność. Sam przećwiczyłem to dwukrotnie i zmieniłem filtr Valeo na Mann.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dodam swe 3 grosze. Po pierwsze, <piwko> dla martello za parę ułatwiających podpowiedzi, ale ...

wg mnie wyjęcie schowka jak najbardziej pomaga - można się wślizgnąć "w nogi pasażera" by wszystko dobrze zobaczyć i co najważniejsze, po wciśnięciu filtra warto włożyć rękę do środka (jak ktoś ma odpowiednio chudą) by sprawdzić jego ułożenie. Jak wyciągnąłem filtr, po zamontowaniu przez ASO <_< , to był on mocno zgięty w połowie, przez co napewno nie spełniał swej roli no i było trochę liści, kurzu, pająków ;) - tak, że oczyszczenie wskazane.

Jeszcze jedno, jeśli chodzi o te ostatnie 2 torxy - ten właściwy "między silniczkami", to ten najbliżej "przodu samochodu", reszta mocuje silniczki. Wiem że to oczywiste ale mi się udało odkręcić nie ten :P

Można by tu pisać i pisać dobre rady co i jak, ale i tak trza to wszystko przećwiczyć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto włożyć rękę do środka by sprawdzić jego ułożenie. filtr był mocno zgięty w połowie

Właśnie m.in. i z tego powodu uważam, że filtr Mann jest bardzo dobry. Jest on bowiem "podłużną harmonijką" (składany wzdłuż dłuższego boku) i dlatego ładnie się układa na całej powierzchni. A to o czym pisze kolega, łatwo przytrafa się np.filtrowi Valeo, który jest "poprzeczną harmonijką" (składany wzdłuż krótszego boku) i w nim faktycznie koniec może pozostać zawinięty w kształt rogala i końcówka parownika jest pozbawiona filtowania.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co co myślicie o filtrach kabinowych z polskiego Filtronu?

http://filtron.pl/index.php/cat/view/cars?cb1=&cb2=&cb3=&v1=8037&v2=19624

Zauważyłem , że mają bardzo dobrą cenę, są już od 30 zł ( na pewnym portalu z ogłoszeniami) , prawie o połowę tańsze od niemieckiej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on wzorowany na Valeo i jest "poprzecznie harmonijkowaty". To powoduje, że trudniej się go zgniata i koniec pozostaje często zgięty w rogala po włożeniu go do puszki. Dlatego często trzeba wpychać dłoń do wnętrza puszki z filtrem (co jest trudne - chyba, że ma się małą kobiecą dłoń), żeby go wyprostować. Podana cena 30 zł, jeśli rzeczywista to faktycznie mało. W iparts i intercars są one po ok. 60 zł. A filtr Mann w iparts (na Staniewickiej w W-wie) masz już za 63 zł. Co w porównaniu z ASO - też Mann - 98 zł jest ceną atrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki powyższym podpowiedziom udało mi się samodzielnie wymienić filtr kabinowy - Purflex, kupiłem za 38zl w zwykłym motoryzacyjnym. Niestety jest on prążkowany wzdłuż krótszego boku i musiałem trochę powyginać dłoń żeby dobrze się ułożył. Bez demontażu schowka niewyobrazam sobie jego wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zmieniłem na Purflexa za 38 zł ze zwykłego motoryzacyjnego, jest on węglowy, wymaga zgięcia i ułożenia w kasecie ale poszło nawet sprawnie, bez wyjmowania schowka nie wyobrazam sobie tej czynności

 

ps. dodam że zawsze co roku filtr zmieniałem w ASO i chyba sie do tego nie przykładali bo brak było (niewkrecony) jedn trox montujący klapkę obudowy filtra <czerwona>

Edytowane przez Barnaba27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moim zdaniem i tak wygodniej jest wyjąć schowek żeby mieć więcej miejsca na oczyszczenie. operacj azajmuje może 5 min

Witam.zakupiłem niedawno megankę 3 1,6 16V.

Postanowiłem spróbować wymienić a bynajmniej zlokalizować filtr kabinowy w mojej megi i doszedłem do wniosku

że rozbieranie schowka żeby dostać się do filtra kabinowego

to beznadziejny pomysł prowadzący do niepotrzebnej dewastacji (w niewprawnych rękach)zaślepek przedniej deski.

Łatwiej po prostu odkręcić za schowkiem nałą zaślepkę kluczem torx 20 dwie sruby,na fotce nr 1,przed tym zdjąć zaślepkę kanału od strony pasażera fotka 2.

Filtr przesunąć ku dołowi i pociągnąć w dół pod kątem 45 stopni

post-14708-0-95948900-1413224905_thumb.jpg

post-14708-0-29688500-1413224946_thumb.jpg

post-14708-0-33710000-1413224962_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tą zaślepkę i tak trzeba odkręcić i tak. A demontaż schowka ma pomóc w dostępie do tej właśnie zaślepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO, gdzie serwisowałem auto wymieniali filtr bez demontażu schowka , przed przeglądem specjalnie zaznaczyłem schowek, na wypadek jak był by demontowany.

Okazało się że nie był, a filtr został wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem niedługo po pierwszym przeglądzie Megane 3,czytając wasze odpowiedzi postanowiłem spróbować dostać się do filtra kabinowego.Nie chciałem rozbierać schowka ponieważ mam obawy że po kilkukrotnym wyjmowaniu schowka plastiki się wyrobią i tapicerka zacznie trzeszczeć podczas jazdy.Wykonałem to tak jak robią to w ASO a można powiedzieć że lepiej bo nie porysowałem plastiku tak jak uczynił to mechanik w Renault.dx66_20141127_162301.jpg

gr352_20141127_163015.jpg

ia866_20141127_162845.jpgjj48_20141127_162420.jpgrv786_20141127_162457.jpgSam filtr wymienie w kwietniu po roku od pierwszego przeglądu.A takiego narzędzia :) użyłem do podważania plastiku obwiniętego w szmatkę yi123_20141127_163520.jpgmoże to komuś pomoże pozdrawiam..

Edytowane przez ppawel969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!