Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCE tuning


sartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Dodaje zdjęcie wyników chiptuningu mojej Megane Coupe. Wynik wg mnie bardzo ładny, ale już sama seria dosyć mocna. Pan, który zmieniał program też był bardzo zdziwiony. Robione było w V-Tech Motorsport Szczecin.

post-60601-0-83727500-1426375265_thumb.jpg

post-60601-0-35906500-1426375628_thumb.jpg

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prędkość max bez zmian....czyli tak średnio. Brak testu przed tuningiem i po od 0-100 km/h, 60-100 km/h, 80-120 km/h.

 

Prędkość max uległa zmianie sprawdziłem w praktyce, nie wiem dlaczego na wykresie nie ma zmiany. Wczesniej licznik zatrzymywał się na 208, teraz dojechałem na tej samej drodze przy podobnych warunkach 213 i jeszcze chciał więcej ale trzeba było hamować. Raczej nie uda mi się zmierzyć wyników w zakresie tych prędkości, bo chyba trzeba mieć odpowiedni sprzęt do tego, a mierzenie stoperem w ręce jakoś do mnie nie przemawia. Ogołem wrażenia są super, przy wyprzedzaniu mogę spopojnie zostawiać wysoki bieg i wyprzedzać bez redukcji. Elastyczność silnika wzrosła bez porównania. Muszę jak najszybciej założyć 18 z letnimi oponami, bo na 16 lekko gaz i trakcji w ogóle nie ma :D

Edytowane przez oplot23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jestem niezmiernie wdzięczny Profitowi

tak , tak pamiętam o twojej wdzięczności i o tym , że upatrzyłeś sobie mojego Express Vana i śledzisz każdy mój post.

Na pewno nie przeoczysz też faktu , że właśnie wystawiłem go na sprzedaż ( dla ekstra forumowicz będzie zacna zniżka). Sprzedaje , bo faktycznie , po pięciu latach już auto się trochę znudziło i przyszła kolej na zmiany. Teraz pozostaje mi oczekiwanie na nową , zamówioną w salonie furkę :mrgreen: Wybór padł na Seat Leon ST CUPRA 280. Szyberdach , dodatkowe kubełki w alkantarze , szpera , regulowane zawieszenie , Sound System Black Pakiet , felgi Performance 19 cali i jeszcze wiele innych ale nie chcę przynudzać

Dla zainteresowanych zakupem Scenica proszę o kontakt na 601 617 054.

Mimo wszystko nawet po sprzedaży Renaulta będę chętnie zaglądał na to forum. Pozdro :notacrook:

Edytowane przez Profit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na to , że 4 lata gwarancji a potem to już niech kto inny się martwi :mrgreen:

Poza tym idąc tym tokiem myślenia to najlepiej nic nowego nie kupować bo nafaszerowane techniką i popsuć się może. Jak kogo stać to kupuje nowe jak nie to jeździ starym i tyle mam do dodania. Jeszcze z 20 lat temu to ludzie bali się auta na mono wtrysku kupować bo się może zepsuć a gaźnik to każdy domorosły mechanik Kaziu umiał naprawić.

Ale wiem , że od Renaulta nic lepszego niema na rynku .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie jak tam silniki i sprzęgła się sprawują?

Tak oglądam te wykresy po tuningu z Krakowa i dochodzę do wniosku że... wgrali wam dokładnie ten sam program.

Nic nie modyfikowali pod konkretny silnik tylko gotowiec...

http://vtech.pl/katalog/logo/chip-tuning-Renault-Megane-1.4-TCe-130-KM-96-kW.png

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=18876

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=16201

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przejechane przez niecałe 2 lata na mapie z V-tech 35 tysięcy km (głównie krótkie trasy). Jak dotąd nic złego się nie dzieje. Przy ostatnim przeglądzie w lipcu silnik dokładnie obejrzany i jest wszędzie sucho.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam silniki i sprzęgła się sprawują?

Tak oglądam te wykresy po tuningu z Krakowa i dochodzę do wniosku że... wgrali wam dokładnie ten sam program.

Nic nie modyfikowali pod konkretny silnik tylko gotowiec...

 

heh, ten trzeci od góry wykres to mój jest. Ale tam masz mniej trochę KM i Nm niż na wcześniejszych. Poza tym wiadomo , że mają gotowce ale docierają je na aucie.

Ja już sprzedałem swojego Scenica ale byłem mega zadowolony z osiągów po remapie. Auto szło jak wściekłe i mówię to z całą świadomością bo teraz jeżdżę Cuprą 290 ( po remapie 360 KM) a i tak uważam że ten mój Scenic to szedł jak szalony. Nie jeden lepszy wózek się zdziwił na autostradzie. Nie miałem też żadnych problemów z silnikiem a nabiłem 30. tyś km po czipie ( w sumie 70 tyś. km od nowości) ale zawsze olej co 8000 km wymieniałem. Jedyny minus to spalanie. Przy dynamicznej jeździe nawet i 14L/100 km. Ale ogólnie średnia to 11 - 12L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!