Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sartek

Ogólne 1.4 TCE tuning

Recommended Posts

Chłopaki powiem Wam że szkoda kasy na te okrzyknięte firmy tuningowe. Jeśli nie robicie aut na wyścigi to po co Wam te wszystkie wykresy z hamowni itp. zresztą pojeździjcie to zobaczycie że co hamownia to inny wykres mocy. Każdy kumaty mechanik podniesie moc doładowanego silnika. A co do sprawdzenia czy wsio działa wystarczy się przejechać z kompem podpiętym w środku jak przeładowuje można zdjąć mocy i to wszystko. Najważniejsze że zapłacicie 1/3 ceny. Mam tak zrobionego Citroena i to za 500zł a w v techu chcieli 1600 bo to nowy sterownik zabezpieczenia itp. żerują na niewiedzy klientów. Wgrywają gotowe mapy a jak silnik nie domaga to trzeba zdjąć dawkę i tyle. To samo zrobić można na drodze.

Swego czasu były na portalach aukcyjnych Boxy Vtecha dedykowane pod konkrety silnik, był też pod 1.4TCe, ale nie miałem okazji nikogo poznać kto by miał w swoim aucie takie urządzenie.

Jeszcze jedna ważna sprawa w kwestii chiptuningu. Jeżeli zaczną się jakieś problemy od osprzętu silnika ASO nic nie pomoże. Mają swoje gotowe programy i silnik ma działać według tego co jest w nich, oryginalnie w sterowniku. Więc zaczynają od wgrania oryginalnego programu. Wsio ok jak tylko masz dłubnięty program ale jak masz coś więcej tj wycięte dpfy czy egry wyłączone to nawet się nie dotkną wiem to po swojej cytrynie w HDi. Najpierw musisz doprowadzić auto do stanu sprzed przeróbek. O tym nikt nic nie mówi a to ważna kwestia. Mój kolega miał BMW M3 po tuningu w Monachium to w Polsce nikt nie chciał się do tego dotknąć a tunerów u nas na każdym zakręcie.

Dnia 30.01.2020 o 16:28, witman napisał:

Swego czasu były na portalach aukcyjnych Boxy Vtecha dedykowane pod konkrety silnik, był też pod 1.4TCe, ale nie miałem okazji nikogo poznać kto by miał w swoim aucie takie urządzenie.

Jeżdżę takim BOXie od około pół roku. Czuć różnice, box ma do wyboru 8 trybów pracy, od słabszej do najmocniejszej. Przyrost pewnie około 15%. Nie hamowałem. Spalanie może 0.5-1 l wyższe ale to tylko z tego powodu że zachęca do bardziej dynamicznej jazdy :)

• Like 1