Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Ja znalazłem na Allegro. Kupiłem już dawno. Za jedną parę dałem 30 PLN.

Dla Ciebie znalazłem coś takiego . Identyczne pasują do Megi III. Nie będziesz miał problemu z konektorem połączeniowym oraz z wciśnięciem o oryginalne otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą czy jest sens montować tweetery przy fabrycznym radiu? Tzn. czy różnica jest zauważalna?

 

Różnica jest bardzo duża nawet jak na to średnie fabryczne radio. Jeśli będziesz potrzebować to mogę zamiesić instrukcje montażu wraz ze zdjęciami. Koszt głośników w ASO (Katowice) 80PLN za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak sprawdzić, czy działają głośniki wysokotonowe? Właśnie zamówiłem i zamontowali mi w ASO. Tylko nie wiem, w jaki sposób się przekonać, że działają. W przeciwieństwie do dolnych głośników, nie można czuć drgania. Jaki test można przeprowadzić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem oryginalne "gwizdki" w ASO, kiedy próbowali je zamontować elektryk stwierdził, że nie mam instalacji pociągniętej do tych głośników.

Czy to jest możliwe? Czy może takie pojęcie mają w ASO?

Czy ktoś mógłby zrobić jakieś zdjęcie tych konektorów w desce rozdzielczej żebym mógł porównać jaka jest różnica między tym co ja mam u siebie + fotka samego podłączenia na głośniku, żebym miał pewność że mi dobre głośniki sprzedali. Bo może sprzedali mi jakieś głośniki nie z tego modelu i teraz szukają wymówki.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bkoza, wygląda na to, że faktycznie nie ma tam przewodów. Sprawdziłem dziś u siebie i ta sama sytuacja. Zauważyłem, że idzie tam jakaś wiązka (po jednej i drugiej stronie) ale nie da się jej wydobyć - znaczy, że jest do czegoś podłączona.

 

Teraz pytanie co z tym zrobić bo nawet przy fabrycznym radiu brakuje tych głośniczków.

 

Robgold, ja tu widzę, że jesteś dobry w te klocki - może coś podpowiesz czy to dużo rzeźbienia? Gdyby faktycznie trzeba było rozbierać całą deskę to chyba już lepiej wymienić głośniki w drzwiach na takie z tweeterami np. infinity ref hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i faktycznie tam nie ma wiązki. Gość w ASO twierdzi, że trzeba całą deskę rozbierać żeby wiązkę pociągnąć. Generalnie to sobie odpuszczę bo nie wierzę, że w ASO poskładają mi wszystko tak, żeby potem nic nie skrzypiało.

 

Jak sprawdzić, czy działają głośniki wysokotonowe? Właśnie zamówiłem i zamontowali mi w ASO. Tylko nie wiem, w jaki sposób się przekonać, że działają. W przeciwieństwie do dolnych głośników, nie można czuć drgania. Jaki test można przeprowadzić?

 

Pozdrawiam

 

Ja to się zastanawiam czy te głośniki Ci w ogóle do czegoś podłączyli. Może tylko wsadzili w deskę i tyle. No bo skoro my nie mamy wiązki to może wszystkie meganki nie mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i faktycznie tam nie ma wiązki. Gość w ASO twierdzi, że trzeba całą deskę rozbierać żeby wiązkę pociągnąć.

 

ASO z reguły wygaduje różne dziwne rzeczy, mi mówili np., że w drzwiach mieszczą się tylko głośniki fabryczne, bo do innych "13'tek" trzeba już ciąć tapicerkę. Zadzwoniłem w końcu do Jaszpolu w Łodzi i tam panowie obalili te głupoty, co zostało jeszcze empirycznie potwierdzone w tę sobotę - Helixy Esprit weszły bez najmniejszego problemu.

 

Mógłbyś może zadzwonić do Jaszpolu i porozmawiać z nimi, wygląda na to, że tam wiedzą co mówią. Może się mylę, ale żeby rozbierać całą deskę rozdzielczą by przeciągnąć dwa kabelki... hmmm... byłoby to dziwne.

 

--

Pozdrawiam,

Paweł

 

[ Dodano: 2011-04-18, 15:41 ]

Ja to się zastanawiam czy te głośniki Ci w ogóle do czegoś podłączyli. Może tylko wsadzili w deskę i tyle.

To byłoby od razu słychać, więc chyba takiej kiszki by nie zrobili, nawet w ASO ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to sobie odpuszczę bo nie wierzę, że w ASO poskładają mi wszystko tak, żeby potem nic nie skrzypiało

 

Bardzo prawdopodobne, mi dokładali czujki do alarmu i przy odbiorze widzę, że sterczy jeden plastik ale myślę pewnie gamoń jakiś nie wcisnął jak należy to sobie poprawię. Niestety zonk bo jeden zaczep ułamany a w drugim blaszka "się zapodziała". Zamierzam im to wytknąć tylko jeszcze poczekam aż mieszek pęknie do reszty, będzie większa reklamacja. Taki mały OT - strasznie dziadowskie materiały teraz pchają do tych samochodów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Gwizdki głośniki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!