Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, ja kupiłem te dedykowane w serwisie. Aby wsadzić takie "sklepowe" myślę, że trzeba będzie rzeźbić. Podważ lekko tą zaślepkę to zobaczysz.

Ja się teraz zastanawiam nad zamontowaniem wzmacniacza z niedużym subwooferem, tylko nadal nie wiem jak bezpiecznie wyjąć radio aby podłączyć do niego kable sygnałowe. (wiem że trzeba zastosować adapter dla wtyków chinch, ale to nie problem) Poza tym nie wiem jak kablem zasilającym wzmacniacz, przejść z komory silnika od akumulatora do wnętrza auta. Ma ktoś pomysł? Sprzęt grający mam jeszcze z poprzedniego auta, leży i się kurzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Specjalnie pytałem faceta w ASO czy to prawda, że nie ma głośników wysokotonowych w Megane III. Mówił, że w wersji Expression nie ma, ale w moim Dynamique są. Wydało mi się to dziwne po lekturze Forum... Przyjechalem do domu - sprawdzam nie ma głośników, i nie ma nawet konektorów!!! Aaaa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem ja w privilege też nie mam - jedyna wersja bez głośników a z wiązką to tech-run.

 

Rozważałem temat i chyba nie opłaca się rzeźbić samych wysokotonowych - kwestia rozbierania deski by położyć przewody itd. Najlepiej chyba wyjdzie kupić zestaw odseparowany (niskie, wysokie, zwrotnica) i dopiero to podłączyć.

 

Na moje oko wtedy wystarczy:

- znaleźć wiązkę idącą do drzwi, odpiąć ją i podpiąć pod zwrotnicę

- ze zwrotnicy do drzwi L i P dodać przewody

- ze zwrotnicy do wysokotonowych

 

p.s. ma ktoś schemat gdzie są podłączone oryginalne wiązki do wysokich tonów - bo może jednak to prosta sprawa?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie zamontowałem tweeterki. Rożnica faktycznie jest zauważalna, ale głownie w zakresach które wydaje mi się, ze zgina w czasie jazdy. Instalacja banalna, wiec w sumie warto, ale jak by się trzeba rypać jakoś bardziej to nie wiem czy aż tyle to wartuje. Co innego, ze ja audiofilem nie jestem ;)

 

Update: Jednak warto, nawet w czasie jazdy różnica jest spora :)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Gwizdki głośniki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!