Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem w ASO. Gość powiedział mi że przewody można śmiało pociągnąć, podłączając równolegle, z głośnika drzwi. Można podobno tak zrobić ponieważ fabryczne tweeterki posiadają kondensator (ja nic z tego nie wiem, ale powtarzam co usłyszałem).

W każdym razie niby prostsza sprawa od ściągania deski rozdzielczej, ale i tak chyba nie na tyle prosta żeby się za to brać. No chyba, że ktoś ma już wprawę i wie jak to sprawnie zrobić?

 

Oryginalne tweeterki w ASO kosztują 80 zł szt. niezależnie czy Bose czy zwykły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dalej mam dylemat, może ktoś się wypowie kto już doprowadził sobie przewody do wysokotonówek, albo ktoś kto się zna na tym.

Dzisiaj przyglądałem się tym wszystkim wiązkom i stwierdziłem że gdyby faktycznie można było podpiąć gwizdek równolegle do głośnika drzwi to nie byłoby z tym aż tak wielkiego problemu jak przypuszczałem bo możnaby się wpiąć do wiązki wprowadzonej już do auta.

W sumie tylnych drzwiach tweeter podpięty jest równolegle do głośnika. Co z tym kondensatorem, o którym pisałem wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dołożyłem, wczoraj :P

Różnica faktycznie jest słyszalna. ;)

Montaż też dość banalny: podważenie maskownicy, wyłamanie plastiku z wtyczką, wyjęcie wtyczki, podłączenie, wciśnięcie głośnika, wciśnięcie maskownicy, END :)

 

PS. Jak macie teraz ustawiane u siebie bassy i soprany :P ;) ;) radio to "zwykłe" radiosat classic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Fabryczne głośniki są do kitu. Ja mam Fabryczny system 3D Sound by Arkamys. Mam już materiały do wygłuszania drzwi i zestaw odseparowany Pioneer TS-Q131C. Na razie wymieniłem fabryczne kopółki na te z zestawu i już jest znacznie lepiej. Zestaw jest dedykowany do Aut Renault, a mimo to musiałem jednak ściąć nozykiem garbik na wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem przednie standardowe na wspomniane TS-Q131C i wg mnie różnica jest jednak żadna, na pewno nie warta ceny :/ Pierwszego dnia wydawało mi sie ze jest trochę lepiej, ale już drugiego stwierdziłem ze nie ma różnicy. Wg mnie nie warto.

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w pełni przedmówcę. W poprzedniej megancne (II) również wymieniłem głośniki wysokotonowe na pioneer. Żadnej słyszalnej różnicy nie było. Jedyna korzyść z tej wymiany to taka, że zostawiłem sobie oryginalne głośniki i zamontowałem potem do nowej megane III (w niej nie było tych głośników). Tak więc jeżeli ktoś ma już fabryczne głosniki wysokotonowe to wymiana ich na inne (niby lepsze) jest bez sensu. Szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uściślić, to ja wymieniłem w drzwiach na wspomniane pioniery + dołożyłem tweeterki z tego zestawu, bo u mnie w ogóle nie było. Dołożenie ich jakaś tam różnice zrobiło, natomiast wymiana w drzwiach jest nie warta zachodu w mojej opinii. Założę się, ze jeśli ktoś ma tweeterki to tak jak kolega napisał ich wymiana na pioniera tez jest niezauważalna.

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja też uściślę, że oprócz tweeterów wymieniłem też głośniki w drzwiach przednich - również na pioneery idealnie dopasowane. Mało tego, nawet w tylnych drzwiach też wymieniłem głośniki ( nie chcę się chełpić, ale słuch mam wyczulony). Nie ma było żadnej różnicy wartej tych pieniędzy. Wymiana samych głośników jest naprawdę bez sensu.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do wiązki do kopółek to zamawiając swoje auto z "3d sound by arcamys (8 głośników)" musiałem czekać na nie kilka miesiecy bo na stoku nie było takiego w konfiguracji wybranej przeze mnie. Już na etapie zamawiania w zależności od tego jakie audio wybieramy ustalona jest liczba głośników, a tym samym to czy jest wiazka do danego głośnika czy nie.

 

Dodano: 06 lip 2014 - 09:59

Co do wymiany głośników to jeszcze będę wygłuszał drzwi matą butylową TSA i piangą GMS to musi dać różnicę :) jak już rozbiorę drzwi to sprawdzę czy da się wstawić 165 mm w miejsce 130 mm. Para przejściówek z MDF kosztuje w sieci 32 złote. Problem tylko w tym czy boczek sie domknie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Gwizdki głośniki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!