Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Tak dalej uważam to audio za słabe :-) Nie zmienia to faktu że ustawienie +BASS na wysoka wartość zniekształca już całkowicie dźwięk wydawany z tego zestawu - jeżeli słowo dudnienie wywołuje taką ekscytacje/oburzenie to użyje innego - pukanie/pierdzenie ;P fakt jest taki że z tym ustawieniem przesadzić nie można ponieważ już wogóle nie da się tego słuchać ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wymianę na dobry głośnik 16 na przód, tył całkiem wyciszamy i dobra skrzynia w bagażnik, będzie lala. Już pomijam tu wszelakie wzmacniacze bo to wyższa kategoria, ale dobry głośnik zagra o niebo lepiej niż fabryka a na uzupełnienie tłustego basiku, oczywiście z umiarem, tak jak pisałem dobra skrzynia z reflexem. Wygłuszenie też pomijam bo to nie każdego kusi, ale sama zmiana fabryki też robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na car audio się nie znam, co do audio domowego pewnie trochę z audiofila mam ;) Wczesniejsze wprowadzenie miało na celu pokazanie mniej więcej czego słucham i co lubie - ciężko gadać o ustawieniach EQ jak każdy lubi inna muzykę więc chciałem uniknąć że potem ktoś napiszę że eee na tych ustawieniach to za bardzo syczy i są złe ... ;) Myślałem swego czasu o audio do MIII ale trochę jestem przerażony faktem że boczki są na jakieś nity czy klej. Widziałem jedną MIII po demontażu boczków i spasowanie po całej akcji było delikatnie mówiąc słabe. Drugi fakt to konieczność wymiany radio żeby to miało ręcę i nogi. Lubię mojego pilota i wyświetlacz zintegrowany :P Nie chce się z nimi rozstawać ;) Trzy że konstrukcja drzwi w Coupe wygląda na taką ktorą bez mat wygłuszających i pewnie jakiegoś drewna nie da głębokiego dzwięku :-) Dlatego skończyłem na dołożeniu syczków ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę swoje wrażenia. Kupiłem głośniki od Laguny II (8200001434), koszt z dostawą ca. 36,00 PLN. Przyszły lekko zakurzone, z tymi piankowymi podkładkami wokół membrany, ale 15 minut, miękki pędzelek, benzyna ekstrakcyjna i głośniki zostały doprowadzone do stanu "igła". Montaż w samochodzie jest prosty, ale przydają się nożyczki do paznokci - i faktycznie trzeba uważać na kratkę wierzchnią (tę, którą widać na desce), bo udało mi się ją lekko ułamać. Na szczęście po montażu tego nie widać i wszystko się trzyma. Głośniki ładnie się blokują w miejscu/gnieździe, które jest pod kratką. Jeśli chodzi o wtyczki, to tu jest mały problem - oczywiście ogólnie można powiedzieć, że pasują, ale nie jest to do końca prawda. Wtyczki od Megane III faza III mają dodatkową prowadnicę wzdłuż wtyczki, która nie ma odzwierciedlenia w głośnikach od Laguny II (wyżłobienie jak w zaślepce: patrz zdjęcie). W efekcie wtyczki wcisnąłem na siłę - plastik w gnieździe się lekko poddał - tyle ile się dało. Wtyczki raczej nie wypadną, głośniki grają, więc problemu dużego nie ma - ale piszę to, żeby sprawę doprecyzować.

 

Odcięte wąsy (od kratek wierzchnich) wyciągnąłem przy pomocy patyczka (ca. 20 cm) i taśmy dwustronnej - udało się bez problemu, nic więc nie będzie latać pod deską. Resztki, które mi zostały - na zdjęciu. 

 

Ogólnie poprawa dźwięku występuje. Ustawiłem EQ na >>jazz<< i wyłączyłem podbicie basów, ponadto przesunąłem dźwięk o dwie/trzy pozycje na tył. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to audio o jakim każdy marzy, ale stosunkowo niewielkim kosztem i niskim nakładem pracy udało się je poprawić. Teraz testujemy :-)

P_20170927_203256.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak powinienem zrobić, zwłaszcza jak już miałem ten zestaw do paznokci :-D:-) ale nie chciałem ingerować w coś, co jest oryginalnie przyczepione do samochodu (do maja 2018 mam gwarancję), choć to drobna rzecz...

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki zamontowałem. Dźwięku jest jakby trochę więcej z przodu niż było. U mnie po różnych próbach jest jazz + przesunięcie o 1 do tyłu + bass booster. Faktycznie wtyczka ma prowadnicę i na razie wcisnąłem ją na siłę (weszła na 3/4) ale w planach jest jej spiłowanie i dopchnięcie wtyczki do końca. Potwierdzam prosty i dość szybki montaż nawet przez laika. Kratkę delikatnie podważyłem w punktach mocowania (lewa i prawa strona) cieniutkim płaskim śrubokręcikiem i obyło się bez strat. Ja maskownicę wyjąłem razem z wąsami i później uciąłem.

 

Teraz ciekawostka. Zauważyłem, że po montażu tych tweeterów gdy zmieniam balans na lewo to gra prawa strona, zmieniam na prawo - gra lewa. Co może być tego powodem? Sprawdzicie u siebie? Przed montażem raczej było tak jak być powinno (tak mi się wydaje). Głośniczki coś namieszały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet, u mnie jest w porządku z balansem. Od razu sprawdziłem wszystko po montażu, choć jeżdżę również na wyśrodkowanym. No właśnie ja nie mogłem kratek/maskownic wyjąć z tymi wąsami - przez to lekko jedna pękła, stąd decyzja o cięciu w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podłączę się do tematu. System audio w Megance jest czymś co mnie mocno rozczarowało po zakupie, a mam porównanie do bardzo różnych samochodów i dlatego myślę nad poprawą. Dołożę zapewne te tweeterki, ale co z basem? Czy ktoś próbował może zamienić głośniki w drzwiach na coś lepszego? Jeśli tak to jakie? A może te od wersji Bose? Moja wersja to Grandtour Limited z końcówki produkcji.

Edytowane przez marcar76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2017 o 22:08, blake napisał:

Polecam wymianę na dobry głośnik 16 na przód, tył całkiem wyciszamy i dobra skrzynia w bagażnik, będzie lala. Już pomijam tu wszelakie wzmacniacze bo to wyższa kategoria, ale dobry głośnik zagra o niebo lepiej niż fabryka a na uzupełnienie tłustego basiku, oczywiście z umiarem, tak jak pisałem dobra skrzynia z reflexem. Wygłuszenie też pomijam bo to nie każdego kusi, ale sama zmiana fabryki też robi swoje.

ten post nie pomógł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porządne 16 to tylko audio system m165 Evo fakt kosztują 450zl ale, nie ma żadnego ale co do grania pod samo radio, dodatkowo w zestawie są dwa syki naprawdę dobrej jakości z wbudowana mini  zwrotnica w kablu, montaż każdy nie ogar opanuje bo nic nie trzeba tam robić, także polecam. Co do boże to podejdzie bez problemu bo to ten sam głośnik co zwykły, mam nawet jeden głośnik bose na sprzedaż, działający. 

lapka2.gif

REGULAMIN

Ludzie :!:
Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:
Poprawcie polskie znaki :!:
Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!:
Trochę szacunku dla czytających -  
mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, konwil napisał:

ja nie mogłem kratek/maskownic wyjąć z tymi wąsami - przez to lekko jedna pękła, stąd decyzja o cięciu w ten sposób

Dlatego ja postanowiłem ciągnąć za wąsy, a nie za kratkę i obyło się bez ofiar. Teraz mam mały problem z odłączeniem głośniczków do spiłowania prowadnicy. Siedzą tak mocno, że trochę będę musiał się pomęczyć. W sumie wilgoci tam nie powinno być ale zastanawiam się czy tak może zostać, że kilka mm bolca nie jest osadzone we wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Gwizdki głośniki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!