Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB - zakłócenia


mlopus1

Rekomendowane odpowiedzi

No i du.... :-( jak było źle tak jest nadal, każdy z elementów (cb, antena, auto) działa poprawnie, razem mam efekt w postaci zakłóceń i szumów, ASO umywa ręce od takiej usterki pompy. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlopus1, czyli rozwiązanie jest proste, wymienić któryś z tych 3 elementów. Proponuję zacząć od radia. Na portalu o CB nie ma za wiele pozytywnych opinii. Chwalą je głównie zatwardziali pasjonaci. <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien - tu się nie zgodzę z tobą, zarówno na forach jak i w serwisach CB uniden jest, a raczej był kiedy go kupowałem (jakieś dwa, trzy lata temu) dobrze postrzegany. Być może sytuacja się zmieniła, ale generalnie to nie miał opinii szumofona. W innym aucie moje radio śmiga, aż miło, sprawdziłem parametry, kalibrację i wszystko jest ok. Faktycznie masz rację, że zapakuję inne CB do Reni i zobaczę, ale w serwisie Panowie stwierdzili, że jak uniden szumi to cała reszta też sobie nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miałem napisać o testach i wychodzi, że praktycznie każde, które testowałem zbiera zakłócenia jak nie z silnika to ze wspomagania albo to i to jednocześnie. Testy na dobrej antenie Presidenta. Yosan / Lafayette brak z silnika ale ze wspomagania sieje i jakość rozmów bliska tragedii. Polmar /Zeus czy jak to zwą podobna sytuacja. Sunker sieje to i to. Mam stabo 3003 sieje z silnika ale ze wspomagania mniej, na krótkiej Floridzie Presidenta jakość rozmów bardzo dobra - potwierdzone na trasie. Problem to pyrczenie z silnika i słuchanie dalszego sygnału, jeżeli ktoś jest blisko tak do 2km jest ok.

 

Generalnie najlepiej wypadł President. Testowałem Johnnego III i z silnika nie sieje a ze wspomagania minimalnie. Myślę, że na mniejszej (słabszej) magnesówce już bym zakłóceń nie słyszał.

 

Podsumowując jak bym dużo jeździł i potrzebował radia codziennie to pozostaje wyższa półka - President (najtaniej Tommy jakieś 350zł - tylko te jego wymiary). Teraz mam Stabo 3003 (czyli też President tylko poprzednia wersja) i ogólnie da się znieść te trzaski, ASQ działa elegancko no i jeszcze ma RFGAIN. Nie sprawdziłem tylko Mtecha Legend - powinno być to samo co mam tyle, że bez ASQ no i w sumie pytanie co z zakłóceniami.

 

Nie używam radia codziennie a wymiarów nowych Presidentów nie mogę strawić wewnątrz SIII - może mnie jeszcze olśni i znajdę na nie dobre miejsce wtedy pewnie zakupię a teraz olewam CB. Stabo kupiłem w ciemno za namową sprzedawcy, i jakościowo ok tylko te zakłócenia.... u ojczulka w seacie działa pięknie to sobie tam już zostanie.

 

Rozgadałem się jak d..a w nocy ale może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

...Nie sprawdziłem tylko Mtecha Legend - powinno być to samo co mam tyle, że bez ASQ no i w sumie pytanie co z zakłóceniami...

Ja kupiłem 2 dni temu Legend II i Sirio ML-145 i na wyłączonym silniku jest ok. Radio świetne ale po włączeniu silnika słychać lekkie zakłócenia od obrotów i przy słabszym sygnale głos nadającego jakby "pierdział" i nie wiem co robić. Mam gaz więc pompa paliwa powinna być odłączana przy jeździe na gazie ale dziwne dźwięki nadal słychać.

Muszę sprawdzić podłączenie bezpośrednio do AKU i ewentualnie wyjść z samochodu z anteną i kablem oraz samym radiem a jedynie zasilanie podłączyć z mojego samochodu o zobaczymy.

 

Macie jakieś inne propozycje co robić jeśli to nie pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko sprawdziłem radio w Audi A6 i jest ok. Radio z Audi przełożyłem do siebie i słychać takie same dźwięki jak w moim (jakby "terkotanie").

U siebie sprawdzałem na benzynie i na gazie i jest tak samo. Zauważyłem, że częstotliwość wzrasta wraz z obrotami silnika.

Spradzę podłączenie bezpośrednio z aku i może coś się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odłączyć antenę od radia i sprawdzić czy zakłócenia pozostają. Jeśli tak, trzeba poszukać dobrego filtra na zasilanie do radia.

U mnie były delikatne zakłócenia. Filtr Alcatela zlikwidował je w całości.

 

Jeśli po odpięciu anteny zakłócenia znikną sprawa będzie dużo trudniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odkręcić promiennik od podstaty czy kabel od radia ?

Jeśli dobrze pamiętam to przy odłączonym kablu od radia nie można nadawać bo można spalić końcówkę mocy. Można tylko odbierać tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Odkręć kabel od radia. Musisz się dowiedzieć, czy zakłócenia masz po zasilaniu, czy przez antenę. Eliminując antenę i jej kabel, sprawdzisz czy nadal występują.

Nadawać w tym czasie nie musisz, bo przy nadawaniu i tak szumów nie słyszysz.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś inne, nowe takie same radio i zakłócenia są. Podłączyłem nawet radio President Harry III i jest to samo.

Co do zakłóceń z anteny to przyznam, że nie słyszałem. Odkręciłem antenę i zakłóceń nie było bo wyła całkowita cisza.

 

Podłączenie bezpośrednio do AKU też nie pomaga. Chyba muszę zająć się świecami i cewkami bo zakłócenia są jak z układu zapłonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po odkręceniu kabla antenowego i włączeniu silnika nastała cisza, to znaczy że zakłócenia nie są od zasilania, a właśnie wchodzą przez antenę. Teraz jedynie podmiana do próby na inną lub przestawienie w inne miejsce tej co masz, choć to raczej da niewiele skoro antena gwizdy i terkotanie zbiera.

Możesz także Yosana z jego rewelacyjnymi filtrami wypróbować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!